Γενικά Το καινούργιο μου cockatiel

triwps2014

PB New Member
Εγγραφή
10 Δεκ 2015
Μηνύματα
119
Πόλη
Διδυμότειχο
για σας παιδιά:)... Είμαι πολύ χαρούμενος σήμερα γιατί επιτελούς πήρα κοκατιλ:D... Το αγάπησα πάρα πολύ και είναι πανέμορφο... Το πήρα από εκτροφείο... εχεται μήπως κάποιες συμβουλές. Γιατί θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω περισσότερα διάβασα σχεδόν όλα τα σχετικά από το petbirds άπλα ρωτάω μήπως κάποιος έμπειρος ξέρει κάτι παραπάνω... Και τον πήρα 50 ευρό... Πιστεύεται είναι καλή τιμή;
13319690_240779152957137_1240673640273739470_n.webp 13335977_240779102957142_5704322853421501239_n.webp 13330881_240779226290463_2550609529158971443_n.webp
 
μήπως κάποιος έμπειρος ξέρει κάτι παραπάνω
Προφανώς και θα ξέρει. Εδώ θα σου ευχηθούμε απλώς να το χαίρεσαι και για ό,τι άλλο θέλεις να μάθεις, να κάνεις τη ερώτησή σου σε κατάλληλο φόρουμ ρωτώντας ακριβώς αυτό που θέλεις να μάθεις.
 
Να το χαίρεσαι αρσενικό μου φαίνεται. Σκέφτεσαι να του πάρεις ταίρι; Τι ηλικία είναι; Είναι ταϊσμενο στο χέρι; Η τιμή του είναι καλή υπάρχουν και καλύτερες άμα το παζαρεψεις και στο δώσει φθηνά. Αλλά αν είναι ταϊσμενο στο χέρι είναι σαν να πληρωσες τον παπαγαλο 10€
 
Να το χαίρεσαι αρσενικό μου φαίνεται. Σκέφτεσαι να του πάρεις ταίρι; Τι ηλικία είναι; Είναι ταϊσμενο στο χέρι; Η τιμή του είναι καλή υπάρχουν και καλύτερες άμα το παζαρεψεις και στο δώσει φθηνά. Αλλά αν είναι ταϊσμενο στο χέρι είναι σαν να πληρωσες τον παπαγαλο 10€
ναι είναι αρσενικό, στο μέλλον ίσως και να του πάρω θηλυκό, ναι είναι ταϊσμένο στο χέρι, είναι 9 μηνών.
 
Αφού είναι ταϊσμενο πληρωσες 10€παπαγαλο και 40€ κρέμα. Πίστεψε με η τιμή του είναι άψογη. Συνήθως τα ταισμενα έχουν πάνω από 100€και άμα είναι lutino 150€ το λιγότερο. Κοψοχρονια το πήρες. Έχει τεστ DNA?
 
Αφού είναι ταϊσμενο πληρωσες 10€παπαγαλο και 40€ κρέμα. Πίστεψε με η τιμή του είναι άψογη. Συνήθως τα ταισμενα έχουν πάνω από 100€και άμα είναι lutino 150€ το λιγότερο. Κοψοχρονια το πήρες. Έχει τεστ DNA?
lutino είναι... Βασικά είναι γνωστός μου για αυτό μου τον έδωσε φτηνά αλλιώς ξέρω είναι πανάκριβα...
 
Πολύ όμορφο είναι να σου ζήσει!
Επειδή και στα καλύτερα παιδιά όλο και κάτι ξεφεύγει, κράτησε τον οδηγό φροντίδας παπαγάλων που έχει συγκεντρωμένα όλα τα άρθρα για τους παπαγάλους και για ό,τι άλλο χρειαστείς άνοιξε θέμα στην ανάλογη κατηγορία.:)
αλήθεια..; ουφ πάλι καλά εγώ νόμιζα με κορόιδεψε
. Βασικά είναι γνωστός μου για αυτό μου τον έδωσε φτηνά αλλιώς ξέρω είναι πανάκριβα...
Πως ταιριάζουν αυτά τα δύο μεταξύ τους;
Και ξαναρωταω έχει test DNA?
Κι εγώ ρωτάω :)
 
δεν το έχω σε κλουβί ζει σε ένα μεγάλο κλαδί ελεύθερο στο σπίτι...
Αυτό δεν είναι σωστό. Ένα πουλί ελεύθερο σε ένα δωμάτιο είναι εκτεθειμένο σε πάρα πολλούς κινδύνους. Πρέπει άμεσα να πάρεις κλουβί.
 
Αυτό δεν είναι σωστό. Ένα πουλί ελεύθερο σε ένα δωμάτιο είναι εκτεθειμένο σε πάρα πολλούς κινδύνους. Πρέπει άμεσα να πάρεις κλουβί.
ναι ξέρω... μέχρι αύριο θα είναι εκεί γιατί αύριο θα πάω να διαλέξω ένα κάλο κλουβάκι, αυτό που του έβαλα τώρα είναι πρόχειρο... Αν και δεν έδειχνε να έχει πρόβλημα εκεί που είναι γιατί ήμαστε σχεδόν όλη μέρα μαζί...όμως ναι έχεις δίκαιο θα του πάρω κλουβι
 
Αυτό δεν είναι σωστό. Ένα πουλί ελεύθερο σε ένα δωμάτιο είναι εκτεθειμένο σε πάρα πολλούς κινδύνους. Πρέπει άμεσα να πάρεις κλουβί.
Συμφωνώ μαζί σου Μαρία. Επίσης το κλαδι είναι πολύ λεπτό και δεν μπορεί να πιάνεται σωστά στρυφογυρνοντας τα δάχτυλα του ρίξε μία ματιά σε αυτό το θέμα: https://community.petbirds.gr/threads/Τι-διαστάσεις-κλουβι-χρειάζομαι.27642/#post-331145

Το τρίτο το νικελ κοστίζει 60€και δεν παθαίνει τίποτα.
 
Πολυ ωραίος και όμορφος. Θα συμφωνήσω με τα παιδιά και θα σου πρότεινα να πάρεις άμεσα ένα κλουβί γιατι κάθε παπαγάλος πρέπει να έχει το δικό του χώρο. Καλο ειναι να το προσεχείς ιδιαίτερα τα βραδιά γιατι αρκετοί κοκατιλ όχι όλοι παθαίνουν νυχτερινό πανικό. Τωρα που τρώει που κάνει τις ανάγκες του;
 
Πολυ ωραίος και όμορφος. Θα συμφωνήσω με τα παιδιά και θα σου πρότεινα να πάρεις άμεσα ένα κλουβί γιατι κάθε παπαγάλος πρέπει να έχει το δικό του χώρο. Καλο ειναι να το προσεχείς ιδιαίτερα τα βραδιά γιατι αρκετοί κοκατιλ όχι όλοι παθαίνουν νυχτερινό πανικό. Τωρα που τρώει που κάνει τις ανάγκες του;
έχει μια ταΐστρα και μια ποτίστρα στα κλαδάκια...όμως εγώ τον ταΐζω στο χέρι... Και κάνει τής ανάγκες του σε ένα ταψί που είναι ακριβώς κάτω από το κλαδί
 
Back
Top