Γενικά Το καινούργιο μου lovebird

marinazizel

PB Member
Εγγραφή
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
524
Ξερω πως μολις ανοιξετε το θεμα θα νομιζετε πως πηρα καινουργιο παπαγαλακι αλλα οχι. Ειναι το ιδιο παπαγαλακι η Ζιζελ! Κανω αυτη την παρουσιαση γιατι ειναι αλλο παπαγαλακι! Καθεται στα ποδια μου ανεβαινει στον ωμο μου και κολπακια βιντεο δεν μπορω τωρα με τα κολπακια γιατι ειμαι απο κινητο. Ευχαριστω ολα τα μελη που εγραψαν στο θεμα https://community.petbirds.gr/threads/Τι-μπορώ-να-κάνω-για-το-lovebird-μου-που-δαγκώνει.24609/ και τον

@averelilgr
 
Προσπαθησα να ανεβασω αλλα ειναι πολυ μεγαλες λεει (ειμαι απο κινητο)και συν της αλλης δεν εχω πολυ χρονο τωρα αυριο
 
Εικονα αβαταρ δειχνει κατι 😉 (εχω βαλει ενα πανι πανω στο χερι μου για να μην με τσιμπησει)
 
Με μια δεν καθαριζουμε.. ελα καλε! Δωσε στο λαο φωτο απο το "μεταλλαγμενο" σου!
Εκτος αν προκειται να το ζορισεις οποτε ασε το ακομα..
 
Θα ανεβασω φωτο σκ αλλα ετσι κι αλλιως δεν εχω χρονο να ασχοληθω αλλο δυστηχως οποτε αυτες μονο οι φωτο αλλα παντως δεν ανησυχω για το που θα το δωσω για ειναι ενας γνωστος με μεγαλη εμπειρια και θα το παρει σχεδον "ετοιμοπαραδοτο" και συν της αλλης μενει στην διπλανη οικοδομη και θα το βλεπω συχνα
 
Ωπα σε εχασα.. Δηλαδη θα το δωσεις γιατι δε μπορεις να ασχοληθεις αλλο; Μηπως ειναι λιγο βιαστικη αυτη σου η κινηση;
 
Ξερω οτι εκει που θα παει θα εχει χαδακια κι αυτα και κανα κολπακι που ξερεις;
 
Υπομονη εχω χρονο δεν εχω σχολαω 2. εχω αγγλικα στις 4 -6 μπαλετο 8-9 που να τον βρεις τον χρονο τα σκ ξεκουραζουμε και ετσι κι αλλιως σε εκεινον που θα τη δωσω δεν απουσιαζει πολλες εως καθολου ωρες απτο σπιτι ξερω θα του ειναι δυσκολο η αλλαγη
 
Λυπαμαι αλλα δεν εχω λογια. Οταν την πηρες απο το πετσοπ πανω κατω ηξερες για το προγραμμα σου. Οσο φορτωμενο και να ειναι παντα μπορεις να βρεις χρονο για ενα πλασμα που αγαπας.

Δεν καταλαβαινω αυτο το σκεπτικο. Γιατι το πηρες εξαρχης τοτε; Γιατι αυτο το πουλακι σε 11 μηνες ζωης να αναγκαστει να αλλαξει 3 χερια ή και παραπανω; Γιατι εγινε ολο αυτο επιπολαια;

Και ενα ολοκληρο ΣΚ θα κοιμασαι; Να ξεκουραζεσαι οσο ασχολεισαι με τη ζιζελ.

Αν το εχεις αποφασισει δε θα σου πω εγω τι θα κανεις... απλα λυπαμαι. Και για τη ζιζελ και για τον τροπο που σκεφτεσαι αυτη τη στιγμη..
 
Αυτο το πουλι δεν ηρθε στα χερια μου κατευθειαν απο το πετ σοπ το ειχε μια φιλη και επειδη ελεγε πως μεταφερει αρρωστιες το ειχε διαβασει σε μια ιστοσελιδα και απο τοτε το παρατησε το πηρε αυτο συγγενικο προσωπο που ελεγα και μετα εφτασε σε εμενα εξαλλου αυτο το ατομο το βλεπει συχνα και εχει ανεβει στο χερι το κανω ετσι ωστε να παθει σοκ απο την αλλαγη και να συνηθησει το ατομο αυτο σιγα σιγα. Οποτε υπαρχει. Μια θετικη σχεση
 
Μου λες αυτο
Αυτο το πουλι δεν ηρθε στα χερια μου κατευθειαν απο το πετ σοπ το ειχε μια φιλη και επειδη ελεγε πως μεταφερει αρρωστιες το ειχε διαβασει σε μια ιστοσελιδα και απο τοτε το παρατησε το πηρε αυτο συγγενικο προσωπο που ελεγα

Οταν εχεις ηδη πει αυτο
απο το pet shop που το πειρα ηταν πολυ φιλικο με τον ιδιοκτητη του Pet shop ηταν στο ωμο του στο χερι του.
Τελικα πως κατεληξε στα χερια σου; Εσυ κανε οτι κρινεις σωστο τι να σου πω..
 
Μπορεί να φαινεται παραξενο αλλα ειναι αληθεια. εξαλλου. στο pet bird δεν θα ελεγα ψεματα γτ γενικως δεν μου αρεσουν τα ψεματα απλα νομιζα οτι αν ελεγα ολη αυτη την ιστορια δεν καταλαβενατε ουτε Θεο
 
Απλά Μαρίνα μου από δω και στο εξής δεν θα πρέπει να πάρεις άλλο ζωάκι.. είτε παπαγαλάκι είτε σκυλάκι ακόμα και ψάρι.. αφού δεν έχεις χρόνο και τα σκ ξεκουράζεσαι δώσε έμφαση στο διάβασμα σου και μόλις τελειώσεις μπορείς να αποφασίσεις πιο ώριμα για το αν θα αποκτήσεις κάποιο κατοικίδιο ζωάκι. Φιλικά στα λέω όλα αυτά... Είναι κρίμα να παίρνεις ψυχούλες και να αλλάζουν συνέχεια χέρια..
Ελπίζω να είναι καλότυχο και να μην ξαναλλάξει σπίτι...
 
, δεν καταλαβενατε ουτε Θεο

Μπα, τι μας λές;😎 Απλά κάποιοι έχουμε άλλη φιλοσοφία όταν αναλαμβάνουμε ένα ζώο. Πρέπει να ακούσεις κι αυτή την πλευρά άσχετα με το τι θα πράξεις.
 
Back
Top