Γενικά Το καλωσόρισμα του Αριστείδη στην Λήδα

Andreadaki Mirto

PB New Member
Εγγραφή
24 Απρ 2020
Μηνύματα
132
Πόλη
Αθήνα
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
!
Σήμερα ο Αριστείδης μας καλωσόρισε τη Λήδα.Η Πέρλα γύρισε στον παλιό της ιδιοκτήτη( ύστερα από παρότρυνση του ίδιου όταν κατάλαβε ότι θέλαμε ήμερο παπαγάλο για να μπορεί να είναι εκτός κλουβιού και παρέα με τα παιδιά) γιατί παρόλες τις προσπάθειές μου δε κατάφερα να την κάνω να μη φοβάται και να μπαίνει στο κλουβί της χωρίς να προσπαθώ ανεβοκατεβαίνοντας στα κουρτινόξυλα 50 φορές.Επιπλέον μάλωνε αρκετά και με τον Αριστείδη.Ίσως επειδή ήταν μεγαλύτερη.Στενοχωρέθηκα πάρα πολύ παρόλο που την είχα μόνο μία εβδομάδα.Η Λήδα είναι ήμερη και από την πρώτη μέρα στο σπίτι δείχνει να τα πηγαίνει καλά και με εμάς και με τον Αριστείδη.
 
@Andreadaki Mirto να σου ζήσουν και τα δύο,νομίζω ότι ο Αριστείδης την ερωτεύθηκε ήδη, πιστεύω ότι θα τα πάνε πολύ καλά μαζί.Εντελώς φιλικά, από τον ενθουσιασμό σου μήπως ξέχασες την καραντίνα των τεσσάρων τουλάχιστον εβδομάδων για την Λήδα;🙂
 
@Andreadaki Mirto αν είναι στο ίδιο κλουβί χώρισε τα και άν μπορείς βάλε την μικρή σε άλλο δωμάτιο,όχι κοινές ταιστρες ποτηστρες και συνεχής παρακολούθηση.Την Λήδα την πήρες από pet shop;
 
Εγω θεωρω πως απο την στιγμη που ηρθαν σε επαφη τα πουλακια δεν εχει πλεον καμια σημασια η καραντινα!Καλο ειναι να τα βαλεις σε ξεχωριστα κλουβια για αρχη για λογους γνωριμιας...Ας ελπισουμε να μην εχει θεμα!Να την χαίρεσαι! 😊
 
Back
Top