Ασθένειες Το καναρίνι μου έχει 3 εβδομάδες με διάρροια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panos35
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

panos35

PB New Member
Εγγραφή
24 Ιουλ 2020
Μηνύματα
11
Πόλη
Αθήνα
το καναρίνι μου έχει τώρα 3 εβδομάδες με δυάρια τον πήγα σε κτινιατρο τού έδωσε αντιβίωση και μετά από 7 ημέρες μετά το καναρίνι συνεχίζει αλλαξα πολλές αλλά δεν έχω δεί αποτέλεσμα τί μου προτείνετε να κάνω.
 
Καλησπέρα!
Ο γιατρός που το είδε και σου συνέστησε την αντιβίωση, ενημερώθηκε για την πορεία της κατάστασης;
Άλλαξες (πολλές μάλιστα....) αντιβιώσεις έπειτα από συμβουλή κάποιου ειδικού;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
ναι αυτός που την συνέστησε την αντιβίωση η οποία είναι aviomycine την οποία όταν πίνει δεν έχει τόση ποσότητα αλλά όταν περνούν η μέρες και σταματάει λιγο λίγο ξανά αρχίζει αλλά είναι πολύ ενεργετικο τρώει δεν κάθεται κάτω ποτέ.
 
ξέρεις κάποιον που να ειδικεύεται μόνο στα Κανάρινια
 
@panos35 καλύτερα να πας σε πτηνιατρο, με εξειδίκευση στα πτηνά δηλαδή. Το διάβασα ότι έχει διάρροια. Η διάρροια είναι σύμπτωμα ασθένειας. Είπε ποια είναι η ασθένεια;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
δεν μου είπαν κάτι συγκεκριμένο απλά μου έδωσαν μια αντιβίωση
 
@panos35 Πάνο είσαι Αθήνα. Δεν ξέρω σε ποιον πήγες, αλλά στη θέση σου θα το πήγαινα στην πτηνιατρο την Δουκάκη που είναι στον Πειραιά.
[automerge]1683657352[/automerge]
Αυτή είναι η λίστ πτηνιάτρων.
[automerge]1683657545[/automerge]
Υπάρχουν κ άλλοι πτηνιατροι στην Αθήνα. Την Δουκακη την συστήνω γιατί έχω πάει εκεί κ την θεωρώ εξαιρετική.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σε σευχαριστω παρά πολύ που μου έστειλες κτηνίατρο έψαχνα αλλά δεν έβρισκα κάποιον που να ξέρει θα πάρω τηλέφωνο να κλήσω ραντεβού να πάω το καναρίνι στο ιατρείο.
 
Back
Top