Πτερόρροια Το καναρίνι μου κρατάει ενέργεια στη ζέστη

dimitra1

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιαν 2024
Μηνύματα
20
καλημέρα σας,
πέρισυ το καναρίνι μου ξεκίνησε πτερόροια μέσα Ιουλίου και πήγε μέχρι Σεπτέμβρη αλλά τραγουδούσε Φούλ μέχρι τότε. Φέτος έχει ήδη εδώ και 3-4 μέρες πεσμένη ενέργεια, βέβαια ξεκίνησε και η ζέστη απότομα, εδώ εμείς και έχουμε δυσφορία. Θέλει να τραγουδήσει αλλά το πάει στο 30% της ενέργειας που έβαζε μέχρι πρότινος σε όλο του το φόρτε. Φτερά και πούπουλα δε βλέπω ακόμα, κάνει μπάνιο κανονικά, τρώει κτλ. Θέλει να τραγουδήσει αλλά το καταλαβαίνω κρατάει ενέργεια. Συμπεριφέρονται και τα δικά σας το ίδιο;
 
@dimitra1 να του βάζεις μπάνιο πρωινές ώρες πχ κατά τις 9 για να τον βοηθά να αντέχει την ζέστη που έρχεται. Θύμισε μου που τον έχεις τον Τζορτζιτο; Μέσα ή έξω από το σπίτι;
[automerge]1718183159[/automerge]
Σε εμένα ακόμα ο Σοφοκλής δεν έχει ξεκινήσει πτερόροια. Τραγουδάει με υψηλά ντεσιμπέλ κ έχει διάθεση για παιχνίδια. Πτερόροια υπολογίζω να αρχίσει μέσα ή τέλος Ιουλίου. Ίδωμεν.
 
είναι μέσα, είμαστε νότια Ελλάδα σήμερα έχει 42 έξω, έχω το κλιματιστικό στο άλλο δωμάτιο χτες και σήμερα αλλά πριν που έκανε ζέστη νομίζω εκεί έριξε τα ντεσιμπέλ :) τον βγάζω έξω 2 ώρες το πρωί, φιλτραρισμένο ήλιο όχι ρεύματα και μέσα που είναι έχει παράθυρο χωρίς ρεύμα να νοιωθει μια φυσιολογικοτητα. είναι πολύ ευχαριστημένος θα έλεγα, απλά 3-4 μέρες τώρα νομίζω έριξε τόνους λόγω ζέστης σημάδια πτεροροιας δεν έχει θυμάμαι από περισυ μέσα Ιουλίου ξεκίνησε και πήγε 2 μήνες
 
Back
Top