Γενικά Το καναρινάκι δεν τραγουδάει

Εγγραφή
17 Μαϊ 2018
Μηνύματα
985
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα και καλό φθινόπωρο σε όλους! Τι καναρακι το ένα το πιο μικρό αν και αρσενικο δεν έχει τραγουδήσει ακόμη παραμονο ένα τραγούδι χαμηλόφωνα σε τακτά χρονικά διαστήματα. Θα τραγουδήσει κανονικά ή θα παραμείνει έτσι; Όχι ότι βιάζομαι απλώς ανησυχώ!
 
Καλησπέρα και καλό φθινόπωρο. Έχω τις εξής απορίες:
1. Πόσων μηνών είναι το καναρίνι;
2. Πως ξέρεις ότι είναι αρσενικό;

Άν είναι αρσενικό θα τραγουδήσει κανονικά(βέβαια σχετικό είναι αυτό), αλλά αν είναι θηλυκό είτε θα παραμείνει έτσι, είτε θα κάνει ένα απλό τσίου. Οπότε μην βιάζεσαι.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Φίλε δε γνωρίζω πόσο ακριβώς είναι το καναρινι αλλά σίγουρα λιγότερο από 6 μηνών αν και πιστεύω πως πρέπει να τους κοντεύει. Έχει όλα τα γνωρίσματα του αρσενικού καναρινιου ράμφος-ματιά και γενετικά όργανα. Ευχαριστώ για την βοήθεια!
 
Έχει όλα τα γνωρίσματα του αρσενικού καναρινιου ράμφος-ματιά και γενετικά όργανα.
Για το ράμφος - μάτια... όλα καλά.
Τα γενετικά όργανα σε έφηβο καναρίνι πως τα ξεχωρίζεις;
 
Ίσως επειδή στην τωρινή περίοδο έχει πτερορροια γιαυτό δεν κελαηδα. Αλλά το δικό μου το αρσενικό έτσι έκανε ως τώρα και τώρα βελτιώνει το τραγούδι του. 6 μηνών τώρα και το δικό μου
 
@Stavros σε ευχαριστώ πολύ χρήσιμο το άρθρο!

@misalouris από τα λίγα που ξέρω βλέπω μια διαφορά από τα θυληκα γενικά αλλά μπορεί ναkaνω και λάθος.


@MrNek36 έχει περάσει πτερροροια και θέλω να πιστεύω πως θα αρχίσει και το δικό μου.
 
Φίλε δε γνωρίζω πόσο ακριβώς είναι το καναρινι αλλά σίγουρα λιγότερο από 6 μηνών αν και πιστεύω πως πρέπει να τους κοντεύει

Το πουλάκι δεν είναι δικής σου εκτροφής; Το πήρες/αγόρασες από κάποιον άλλο;
 
Back
Top