Ασθένειες Το καναρινάκι μου έχει αναπνευστικά προβλήματα;

johncanar

PB New Member
Εγγραφή
10 Αυγ 2022
Μηνύματα
2
Πόλη
Athens
Καλησπέρα στην ομάδα!
Το καναρίνι μου πρέπει να έχει πρόβλημα με το αναπνευστικό του.
Τις τελευταιες 2 βδομάδες δεν σφυρίζει και επίσης πολλές φορές η ανάσα του ακούγεται κάπως σαν να έχει βραχνιάσει(σαν να καθαρίζεις τζάμι με πανάκι)!Την περισσότερη μέρα κάθεται φουσκομένο χωρίς όμως να έχει επηρεαστεί η όρεξη του για φαγητό ή νερό. Το βράδυ το ακούω να δυσκολεύεται να ανασάνει ! Το έχω απομονώσει απο τα υπόλοιπα.Τα περιττώματα του πουλιού δείχνουν εντάξει και δεν έχει αρχίσει η πτερόρροια του.
Τι μπορεί να έχει το καναρίνι ;

View attachment 0-02-05-f682274aef9c2f8a03d778e446ac534dc330b0ac322b08eb511ac7140dcdc40f_7f90bc6f632852a6.mp4
 
Θα σου έλεγα να επισκεφθείς πτηνιατρο. Την Δουκάκη στον Πειραιά την ξέρω κ γι'αυτό την προτείνω. Δεν ξέρω άλλον πτηνιατρο. Ιδού η λίστα
 
Όμορφο πουλάκι, καλύτερα να πας σε γιατρό όντως αν αισθάνεσαι ότι κάτι πάει λάθος. Τώρα από το βίντεο το μόνο που διακρίνω είναι ταλαιπωρημένο πτέρωμα και δείχνει αρκετά φοβισμένο
 
@meniam Τον είχε λίγο παρατήσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και έχει λίγο καιρό που ξεπέρασε το πρόβλημα με τα πόδαρακια του. Ελπίζω με την βοήθεια του γιατρού να βρεθεί λύση
 
Back
Top