Γενικά Το καναρινάκι μου, καταφερα να τον βγάλω φωτογραφίες

loukritaki

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουλ 2014
Μηνύματα
31
Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα,

πριν από μερες που μπήκα στο φορουμ είχα γράψει ότι θα σας ανέβαζα φωτογραφίες του... έλα όμως που ήταν δύσκολο αεικίνητος παιδί μου δεν κάθεται λεπτό... Τι να τον κάνω πάω να βγάλω φωτογραφία βγαίνει η ουρά πάω να ξαναβγάλω βγαίνει μια θολούρα που έχει μετακινηθεί...

Ουφ... Καταφερα να τον βγάλω φωτογραφίες και σας τον παρουσιάζω τον Τζιτζάκο που πλέον τον φωνάζω μαφία γιατί όλο καινούργιες περιπέτειες μου εμφανίζει...

Η πρώτη ήταν ότι καταφερε να ανοίξει την πόρτα και μόλις με βλέπει επιτότου στροφή και στο κλαράκι κάνοντας τσίου τσίου από τότε έχω βάλει ένα συρμτάκι.

Η δεύτερη είναι ότι έχει κάθε πρωί μια καρδερίνα που κάθεται κοίταει ο ένας τον άλλο και τσίου τσίου και δώστου και της πετάει σποράκια όταν έρχεται...

Η τρίτη πριν από μέρες επειδή έκανε ζέστη το βράδυ είχα ανοιχτο το παραθυρο κατά τις 5 τσίου τσίου και άρχισε και κοπάναγε τις αυγουλίερες λέω τι έπαθε βραδυάτικα γιατί δεν κοιμάται; Σηκώνομαι και βλέπω ότι υπήρχε ένα τζιτζικι δίπλα στο κλουβί και τον ενοχλούσε που τραγουδούσε! Δεν υπήρχε κίνδυνος για τον ίδιο γιατί του έχω βάλει σίτα. Παίρνω τον τζίτζικα τον βάζω πιο μακριά...

Ιστορίες μπορώ να λέω για μέρες για την χάρη του...

Και ιδού ο ένοχος όλων αυτών !
IMG_20140731_003532.webp

IMG_20140730_063437.webp
 
Κούκλος είναι φτου φτου και φαίνεται μαφιόζικο το μάτι του :)
 
Σας ευχαριστώ παιδιά :)

Ειλικρινά είχα πάντα "παράξενα" σε χαρακτήρα ζώα αλλά τούτος εδώ είναι το κάτι άλλο :D
 
Back
Top