Ασθένειες Το καναρινι μου ολο κοιμαται

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pupette
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pupette

PB New Member
Εγγραφή
21 Νοε 2008
Μηνύματα
31
Πόλη
Αθήνα
☹γεια σας εδω και λιγες μερες το καναρινι μου ολο κοιμαται, και οταν κοιμαται το βλεπω και κουνιεται ειτε ταυτοχρονα με την ανασα του ειτε ταυτοχρονα με την καρδια του δεν μπορω να καταλαβω! Διαρροια δεν εχει ουτε τιποτα το εξωτερικο! Παλι αδυνατησε και αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τρωει μονο την αυγοτροφη, τα σπορια εδω και δυο μερες δεν τα ακουμπησε ! Μηπως εχει ακαρεα και μπορει αν καταπιει μονο μαλακα; Του χω βαλει omni vit αλλα δεν ειδα αποτελεσμα! Πριν ενα χρονο εκανε θεραπεια για τα ακαρεα οπως με συμβουλεψε ενα αξιολογο μελος αυτου του φορουμ και πηγε καλα! φοβαμαι πως δεν εχει πολυ ζωη πρεπει να κανω κατι να το βοηθησω! Μπορει να ειναι υποτροπη απο τα ακαρεα; η σας φαινετε κατι αλλο; Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
 
δυστυχως δεν ξερουν τι τους γινεται, ακομα και γιατροι που συνιστωνται εδω! τον pupette τον πηγα περισυ για τα ακαρεα του βαλε την κλασσικη σταγονα η οποια φυσικα και δεν του εκανε τιποτα και οταν τον ξαναπηγα μουγκα! σαν να μου λεει: παρτο αποφαση θα τα κακαρωσει! Και τοτε απευθυνθηκα στο φορουμ και βρηκα λυση!😕
 
Η κλασσικη σταγονα οταν ειναι για θεραπεια κι οχι για προληψη δεν εφαρμοζεται μονο μια φορα!

Δεν εχεις αδικο για τους γιατρους, ορισμενοι απο δω που προτεινουν μελη του φορουμ δεν κανουν σε ολους μας..

Αλλα εσυ σε ποσους το πηγες;
 
νικη μου
ετσι κ αλλιως η ιβερμικτινη,δεν πρεπει να χορηγειται προληπτικα.
αποσπασμα απο το πολυ χρησιμο κ αναλυτικο ποστ του Αλεξανδρου
... Μην κάνετε την αγωγή προληπτικά.
Η υβερμεκτίνη είναι δυνατό δηλητήριο και πρέπει να χορηγείται μόνο όταν είμαστε σίγουροι ότι τα πουλιά έχουν ακάρεα.
 
Back
Top