Ασθένειες Το καρδερινοκαναρο μου πεθανε και δεν ξερω τον λογο

tsampikos87

PB New Member
Εγγραφή
5 Απρ 2014
Μηνύματα
15
Πόλη
Ρόδος
το καρδερινοκαναρο μου πεθανε και δεν ξερω τον λογο το ειχα εξω στη βεραντα μου και οχι σκεπασμενο. Δεν ξερω τι επαθε ας με βοηθησει καποιος. Τι εκανα λαθος!
ειμαι πολυ στεναχωριμενος καθως ηταν το πρωτο μου και το μοναδικο που εβγαλα περυσι ηταν 6 μηνων... Και εξω το ειχα απο 2.5 μηνων!
 
Λυπάμαι για την απώλεια! Αλλά να σε βοηθήσει κάποιος πως; Υποθέτοντας την αιτία;
Ένας μικρός οργανισμός (όπως είναι τα πουλάκια μας) που δεν έχει τη δυνατότητα να εκφράσει - πει τι νοιώθει (όπως πόνο η αδιαθεσία), μπορεί να πεθάνει από οποιαδήποτε παθολογική αιτία... Προφανώς δεν έδειχνε συμπτώματα ασθένειας ώστε να σε προβληματίσει.
Μόνος τρόπος που πιθανώς να απαντήσει από τι πέθανε είναι εργαστηριακές εξετάσεις στο νεκρό πουλί.. Αλλά αυτά δε γίνονται ούτε στην Αθήνα, όχι στη Ρόδο που βρίσκεσαι..
Το ξεπερνάς (εφόσον έχουμε να κάνουμε με ζωντανούς ευαίσθητους οργανισμούς) και κοιτάς μπροστά !
 
το καρδερινοκαναρο μου πεθανε και δεν ξερω τον λογο το ειχα εξω στη βεραντα μου και οχι σκεπασμενο. Δεν ξερω τι επαθε ας με βοηθησει καποιος. Τι εκανα λαθος!
ειμαι πολυ στεναχωριμενος καθως ηταν το πρωτο μου και το μοναδικο που εβγαλα περυσι ηταν 6 μηνων... Και εξω το ειχα απο 2.5 μηνων!

Έξω στην βεράντα ακάλυπτο;
Η πρώτη μου σκέψη πάει σε θυρευτή η δεύτερη σε ρεύματα αέρα.
 
Back
Top