Ασθένειες Το κοκατίλ μου έπαθε δηλητηρίαση

Mixalis2636

PB New Member
Εγγραφή
4 Σεπ 2019
Μηνύματα
27
Εχω να πω καποια δυσαρεστα νεα... Προχθες το κοκατιλ μου επαθε δηλητιαριαση... Ο κτηβιατρος μας λεει πως δεν μπορει να γνωριζει ακομα απο τι και εαν ειναι αυτο... Ειχε σπασμους ασταθεια και ειχε παραλυσει η αριστερη μερια... Μου ειπε οτι με τα φαρμακα νε μεν βελτιωθβκαν αυτα αλλα δεν ειναιαισιοδοξη και φοβαται γτ το παπαγαλακι δεν τρωει καθολου.. Και θα το κρατησει μεχρι δευτερα να δει οως θα παει... Το ταιζουν με ορο...
Η ερωτηαη μου ειναι... Πως θα ταισω εγω ο ιδιος το παπαγαλακι και πως θα του δινω τα φαρμακα;...
[automerge]1570882468[/automerge]
Η ιδια ειπε πως οταν το παρω σπιτι πιθανως θα χρειαστει να του δ8νω καποια φαρμακα και ισως και να το ταισω εστω με το ζορι σιγα σιγα..
 
Θα σου δειξει η γιατρος τον τροπο που θα του χορηγεις τα φαρμακα αν αυτο χρειαστει.
Το κλουβακι που το εχεις εχει καποια σημεια με σκουρια;
Του εχεις καποια παιχνιδια στο κλουβι;
Αλλαξες κατι στη διατροφη;

Περαστικα
 
Θα σου δειξει η γιατρος τον τροπο που θα του χορηγεις τα φαρμακα αν αυτο χρειαστει.
Το κλουβακι που το εχεις εχει καποια σημεια με σκουρια;
Του εχεις καποια παιχνιδια στο κλουβι;
Αλλαξες κατι στη διατροφη;

Περαστικα
Μαλλον ξεφλουδ8σε καποιο σημειο της μπογ7ας καθως σκαρφαλωνε αυτο υποπτευομαι... Το θεμα ειναι οτι εαν το φερω σπιτι και δεν τρωει τοτε τι να κανωω;...
[automerge]1570888020[/automerge]
Μαλλον ξεφλουδ8σε καποιο σημειο της μπογ7ας καθως σκαρφαλωνε αυτο υποπτευομαι... Το θεμα ειναι οτι εαν το φερω σπιτι και δεν τρωει τοτε τι να κανωω;...
Η διατροφη του ειναι ιδια και τα παιχνιδια παντα καθαρα
 
Τα παιχνιδια απο τι υλικο ειναι;
Εχουν μεταλλικα ή βαμμενα αντικειμενα επανω τους;

Αν δεν τρωει θα πρεπει να το ταισεις εσυ και αυτο ειναι κατι που μπορει να σου δειξει η γιατρος το πως μπορεις να το κανεις.
Θα σου προτεινα ομως να το κρατησει εκεινη μεχρι να δυναμωσει αν αυτο ειναι δυνατο.
 
Μιχάλη, ας ξεπεράσει τον κίνδυνο το πουλί και αν χρειαστείς θα το ταΐζεις ο ίδιος για λίγες ημέρες μέχρι να αναλάβει. Δεν είναι τόσο σπουδαίο, θα σου δείξει η γιατρός, θα πάρεις τα κατάλληλα σύνεργα και θα το κάνεις τζετ.
 
Μιχάλη, ας ξεπεράσει τον κίνδυνο το πουλί και αν χρειαστείς θα το ταΐζεις ο ίδιος για λίγες ημέρες μέχρι να αναλάβει. Δεν είναι τόσο σπουδαίο, θα σου δείξει η γιατρός, θα πάρεις τα κατάλληλα σύνεργα και θα το κάνεις τζετ.
Τελεια... Οποτε δεν ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα;η γιατρος ειπε πως δεν τρωει καθολου μονο του... Της ειπα να. Το κρατησςι. Μεχρι και δςυτερα να δυνανωσει λιγο να δουμε εαν φαει, σνεφτηκα μηοως οταν ερθει στο χωρο του με μενα που με ξερει να καταφερει να φαειι λιγο
 
Τα παιχνιδια απο τι υλικο ειναι;
Εχουν μεταλλικα ή βαμμενα αντικειμενα επανω τους;

Αν δεν τρωει θα πρεπει να το ταισεις εσυ και αυτο ειναι κατι που μπορει να σου δειξει η γιατρος το πως μπορεις να το κανεις.
Θα σου προτεινα ομως να το κρατησει εκεινη μεχρι να δυναμωσει αν αυτο ειναι δυνατο.
ενα παιχνιδακι εχει μεσα.. Μια κουνια με κατι χαντρες γυρω γυρω αλλα τις 2 μερες τωρα του το ειχα βγαλει ια να το καθαρισω
 
Δυστυχως ο οζι δεν τα καταφερε, σημερα το πρωι πεθανε..
Η γιατρος ειπε πως ηταν πολυ νεαρος σε ηλικια για να βοηθησει να ανταπεξελθει και παρολο που προσπαθουσε 3 μερες εν τελει δεν τα καταφερε...
 
Στο κλουβί δεν είχες καρβουνακι η ζεολιθο; Πιστεύω πως θα τον είχαν βοηθήσει...
Κρίμα που δεν τα κατάφερε τελικά... Λυπάμαι πολύ... 😔
 
Στο κλουβί δεν είχες καρβουνακι η ζεολιθο; Πιστεύω πως θα τον είχαν βοηθήσει...
Κρίμα που δεν τα κατάφερε τελικά... Λυπάμαι πολύ... 😔
Στον κτηνιατρο ηταν απο οταν το επαθε..4 μερες εκατσε εκει.. Δεν προλαβε να ξαναερθει σπιτι..
[automerge]1571054878[/automerge]
Λυπαμαι Μιχαλη, ειναι πολυ κριμα... Τουλαχιστον απο μεριας σου εκανες οτι ηταν δυνατον
Και γω πιστευω εκανα οτι μπορουσα...

Εαν γνωριζε καποιος στο ηρακλειο κρητης που θα λπορουσα να βρω κανα μωρακι κοκατιλακι ας μου στειλει
 
Back
Top