Ασθένειες Το κοκατίλ μου ανοίγει περίεργα το στόμα του

Μαίρη 2420

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2014
Μηνύματα
223
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα παιδιά! Κατέγραψα το κοκατιλάκι μου να κάνει μια περίεργη κίνηση με το ράμφος και το στόμα του... Τον πέτυχα 2 φορές χθες και 1 σήμερα! Είναι φυσιολογικό αυτό?

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
μαρια ουτε εμενα μου αρεσει αυτο που κανει το μικρουλι σου και θα συμφωνησω με την maria p
για να ανοιξεις το στομα του και να δεις καλα μεσα πρεπει σιγουρα να εχεις πολυ φως και βοηθεια απο αλλο ατομο
 
Το πιθανοτερο ειναι απλα να καθαριζει τον προλοβο του. Δες:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Εχω δει και το δικο μου να το κανει αυτο και εκ πρωτης οψεως δε θα με ανησυχουσε. Εαν το βλεπεις ζωηρο και να τρεφεται κανονικα τοτε μην φοβασαι. Μη στρεσσαρεις το πουλακι προσπαθωντας να του ανοιξεις το στομα με τη βια παρα μονο εαν δεις να αλλαζει συμπεριφορα.
 
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!Η κίνηση είναι ολόιδια με αυτή που κάνει ο πουλάκι του φίλου μας sarpijk! Ελπίζω απλά να καθαρίζει τον προλοβο του γιατί κατά τ'άλλα είναι ζωηρότατο και τρώει αρκετά! Θα το παρακολουθήσω να δω πόσο συχνά το κάνει και αν μου εμφανίσει κανένα περίεργο σύμπτωμα πριν του κοιτάξω το στόμα! Να σε ρωτήσω κάτι;Εσένα πόσο συχνά το κάνει το κοκατιλάκι σου αυτό? Το έψαξες και είδες όντως ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό?
 
Back
Top