Γενικά Το κοκατίλ μου κοιμάται πολύ τελευταία

Xristina123

PB New Member
Εγγραφή
22 Απρ 2020
Μηνύματα
30
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γειά σας! Το κοκστιλ μου τον τελευταίο καιρό κοιμάται πολύ... Πρεπει να με ανησυχεί αυτό;
Μήπως ο καιρός το επηρεάζει επειδή δεν έχει ήλιο επίσης σκέφτηκα ότι είναι από την διατροφή αλλά δεν νομίζω ότι έχει ελλείψεις εγώ έτσι κι αλλιώς της δίνω βιταμίνες. Πρπει να ανησυχώ;
 
Χριστίνα, καλό θα ήταν να μας έδινες κάποιες πληροφορίες για το πουλί.
  1. Όταν λες ότι κοιμάται πολύ, τι εννοείς; Πόσες ώρες κοιμάται; Κοιμάται συνεχόμενα; Κοιμάται και κατά τη διάρκεια της ημέρας, κι αν ναι, για πόση ώρα;
  2. Το φύλο του και η ηλικία του ποια είναι;
  3. Αν το πουλάκι είναι θηλυκό, έχει κάνει ποτέ της αυγό;
  4. Σε τι χώρο διαβιώνει από πλευράς θερμοκρασίας; Υπάρχουν φώτα στον χώρο του;
 
Χριστίνα, καλό θα ήταν να μας έδινες κάποιες πληροφορίες για το πουλί.
  1. Όταν λες ότι κοιμάται πολύ, τι εννοείς; Πόσες ώρες κοιμάται; Κοιμάται συνεχόμενα; Κοιμάται και κατά τη διάρκεια της ημέρας, κι αν ναι, για πόση ώρα;
  2. Το φύλο του και η ηλικία του ποια είναι;
  3. Αν το πουλάκι είναι θηλυκό, έχει κάνει ποτέ της αυγό;
  4. Σε τι χώρο διαβιώνει από πλευράς θερμοκρασίας; Υπάρχουν φώτα στον χώρο του;
Λοιπόν κοιμάται περίπου 6 ώρες την μέρα όχι συνεχόμενα ναι κατά την διάρκεια την ημέρας είναι κορίτσι 2, 5 χρονών όχι δεν έχει κάνει αυγό εεε περίπου στους 24 βαθμούς ναι υπάρχουν άλλα όχι πολλά
 
Και εμένα το έκανε το Μπάτζι μου. Μόλις άρχισα να το βάζω να κοιμάται μόλις δύει ο ήλιος ( περίπου 5 η ώρα) δεν το ξαναέκανε ποτέ. Επίσης προσπάθησε να το βάζεις να κοιμάται σε ένα πολύ ήσυχο μέρος χωρίς φώτα
 
@Xristina123 μήπως αυτές οι 4 ώρες είναι το μεσημέρι; Ενταξει δεν είναι παρα πολλές ώρες οι κουτσουλιές του από όσο είδαμε είναι ενταξει. Από διάθεση; Πως πάει;
 
@Xristina123 μήπως αυτές οι 4 ώρες είναι το μεσημέρι; Ενταξει δεν είναι παρα πολλές ώρες οι κουτσουλιές του από όσο είδαμε είναι ενταξει. Από διάθεση; Πως πάει;
Μια χαρά
[automerge]1610435684[/automerge]
Δηλαδη για 4 ωρες μεσα στην ημερα βαζει το κεφαλι κατω απο το φτερο και κοιμαται?
Ποτέ δεν έχει βάλει το κεφάλι κστω από φτερό η δικιά μ αυτό πυο κάνει είναι να γυρνάει το κεφάλι της στην πλάτη και κοιμάται
 
Αυτο εννοει ο @Tony Forpus οτι ετσι κοιμαται, ισως ειναι σε επιφυλακη ειδαλλως θα εβαζε κεφαλι κατω απο το φτερο!Εγω θα το πηγαινα στο γιατρο να του εριχνε μια ματια.

Αν το σκεφτεις , δες εδω τη λιστα απο εξειδικευμένους γιατρούς πανω στα πτηνα: https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
 
Αυτο εννοει ο @Tony Forpus οτι ετσι κοιμαται, ισως ειναι σε επιφυλακη ειδαλλως θα εβαζε κεφαλι κατω απο το φτερο!Εγω θα το πηγαινα στο γιατρο να του εριχνε μια ματια.

Αν το σκεφτεις , δες εδω τη λιστα απο εξειδικευμένους γιατρούς πανω στα πτηνα:
Έτσι κοιμάται πολύ σπάνια
Δηλαδη για 4 ωρες μεσα στην ημερα βαζει το κεφαλι κατω απο το φτερο και κοιμαται?
Όχι έτσι πάντα μερικές φορές κάθεται κανονικά
[automerge]1610572656[/automerge]
Αυτο εννοει ο @Tony Forpus οτι ετσι κοιμαται, ισως ειναι σε επιφυλακη ειδαλλως θα εβαζε κεφαλι κατω απο το φτερο!Εγω θα το πηγαινα στο γιατρο να του εριχνε μια ματια.

Αν το σκεφτεις , δες εδω τη λιστα απο εξειδικευμένους γιατρούς πανω στα πτηνα:
Τι σημαίνει επιφυλακη ειδαλλως
[automerge]1610572845[/automerge]
Έτσι κοιμάται πολύ σπάνια

Όχι έτσι πάντα μερικές φορές κάθεται κανονικά
[automerge]1610572656[/automerge]

Τι σημαίνει επιφυλακη ειδαλλως
Αμα, εννοείτε ότι ίσως είναι σε επιφυλακη γιατι δεν με εμπιστεύεται, είναι εξημερωμένο και επίσης κάθεται κι άμα κοιμηθούμε και, μαζι δηλαδή κοιμάται, πάνω μου και με γυρισμένο κεφάλι αλλά, και, κανονικά αλλά, δεν, ξέρω σε τι οφείλεται που το κάνει αυτό
[automerge]1610572980[/automerge]
Έτσι κοιμάται πολύ σπάνια

Όχι έτσι πάντα μερικές φορές κάθεται κανονικά
[automerge]1610572656[/automerge]

Τι σημαίνει επιφυλακη ειδαλλως
[automerge]1610572845[/automerge]

Αμα, εννοείτε ότι ίσως είναι σε επιφυλακη γιατι δεν με εμπιστεύεται, είναι εξημερωμένο και επίσης κάθεται κι άμα κοιμηθούμε και, μαζι δηλαδή κοιμάται, πάνω μου και με γυρισμένο κεφάλι αλλά, και, κανονικά αλλά, δεν, ξέρω σε τι οφείλεται που το κάνει αυτό
Α συγνώμη το το έπιασα δεν έχω ξανά, ακούσει αυτήν την λέξη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν ειναι ανάγκη επειδη ειναι εξημερωμενο δε θα εχει το νου του!Οταν τα πουλια κοιμουνται συνηθως βαρια βαζουν το κεφαλι μεσα στο φτερο!
 
Back
Top