Γενικά Το κοκατίλ μου μ' αποφεύγει, προτιμά τον άντρα μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrisi9025
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Xrisi9025

PB New Member
Εγγραφή
2 Δεκ 2020
Μηνύματα
109
Πόλη
Σαντορίνη
Καλησπέρα στην ομάδα.Η Πιπη μ έκλεισε ένα έτος. Εγινε ολόκληρη γυναίκα 😁 δυνατή σοβαρή με ωραίο χαρακτήρα...αλλα...με στεναχωρεί 1 βδομάδα τώρα. Με αποφεύγει, πηγαίνει κ κάθεται μόνο στον άντρα μ δεν με αφήνει να την βάλω πίσω στο κλουβί εφόσον έχουν περάσει 2 ώρες, θυμώνει εύκολα κ κάνει δήθεν ότι δαγκώνει. Για πιο λόγο εκεί που ήταν προσκολημενη πάνω μ ξαφνικά να πηγαίνει μόνο σε αυτόν; νοιώθω ότι με διώχνει από δίπλα της. Υπάρχει περίπτωση να έχει ενοχληθεί με κάτι;
 
Μπορεί και αυτό, αλλά όπως και να χει περνάνε και αυτά κάποιες δύσκολες φάσεις όπως περίοδο αναπαραγωγής, περίοδο πτεροροιας κτλ. Αλλά στην περίπτωση σου μπορεί και να οφείλεται στο ότι τα θυληκα πουλάκια δένονται περισσότερο με τους άνδρες ενώ τα αρσενικά με τις γυναίκες. Εμένα ο αρσενικός κονιουρος μου πήγαινε μόνο σε μένα στην αρχή αλλά εδώ και κάποιο καιρό έχει πιο πολύ αδυναμία την μητέρα μου και έχει δεθεί περισσότερο μαζί της.
 
@Kleos ας είναι αυτός ο λόγος ότι απλά τα θηλυκά έχουν αδυναμία στα αρσενικά κ να μην έχει θυμώσει μαζί μ για κάτι. Γιατί όλα της τα χω ενώ ο άντρας μ μόνο ένα Πιπη λέει κ τελος😅
 
δεν με αφήνει να την βάλω πίσω στο κλουβί εφόσον έχουν περάσει 2 ώρες, θυμώνει εύκολα κ κάνει δήθεν ότι δαγκώνει.
Στη θέση σου, από τώρα και για μεγάλο χρονικό διάστημα, θα έβαζα τον άντρα σου να την πάει πίσω στο κλουβί. Ίσως και αυτό συμβάλλει στο ότι σε αποφεύγει.
(Πάρε και ένα τσαμπί μίλετ και κράτα το, να δούμε που θα πάει το πουλάκι 🙂 )
 
@sarpijk στην αρχή ήταν με μένα δεμένο τώρα 1 βδομάδα έχει που αλλαξε
[automerge]1631261096[/automerge]
@ianos Δεν μπορεί την φοβάται ότι θα τον δαγκώσει 😑😑 αλλά έχεις ένα δίκιο σε αυτό. Θα την αφήνω μέχρι να ζητάει να μπει στο κλουβί μόνη της
 
@ianos Δεν μπορεί την φοβάται ότι θα τον δαγκώσει 😑😑 αλλά έχεις ένα δίκιο σε αυτό. Θα την αφήνω μέχρι να ζητάει να μπει στο κλουβί μόνη της
OK, τότε "έθισέ" την σε μίλλετ (δίνε της πολύ μικρές ποσότητες καθημερινά) κι έπειτα, όταν θέλεις να γυρίσει στο κλουβί, δοκίμαζε να της το βάζεις μέσα. Ίσως έτσι να επιστρέφει μόνη της.
 
Back
Top