Φροντίδα Το κοκατίλ μου στο δάχτυλο χάρη σε βίντεο απο you tube!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vagbou
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vagbou

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουν 2008
Μηνύματα
53
Πόλη
Καβάλα
Γειά σας ξανά,

Είμαι ευτυχής που στην δεύτερη βδομάδα κατοχής, κατόρθωσα να ανεβάσω το κοκατίλ μου στο δάχτυλο χάρη σε έξυπνο βιντεάκι που ποστάρω απο το you tube!:D
Το κατάφερα ακριβώς με τα ίδια μέσα που χρησιμοποιεί ο τύπος στο βίντεο πλην της εξωτερικής πατήθρας. Το έκανα μέσα στο κλουβί στην μπρός πατήθρα και δυστυχώς δεν είχα άτομο για βιντεοσκόπηση ☹. Μην επιχειρήσετε να το βγάλετε έξω απο το κλουβί καθώς θα είναι στο δάχτυλο σας. Το δικό μου ένιωσε αμήχανα και πέταξε πίσω στο κλουβί ☹. Πάντως είναι καλό σημάδι και με επαναλήψεις κ επιμονή θα είναι δικό σας ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μπραβο Βαγγελη!
Σημαντικη προοδος σε τοσο μικρο διαστημα που το εχεις..
Ευχαριστουμε για το βιντεακι...
Εσυ τι του εδινες για επιβραβευση;
 
Σ'ευχαριστώ Νίκη, να'σαι καλά. Εγώ του'δινα όπως και στο βίντεο"παρλαμέντο"για επιβράβευση. Με εξυπνάδα κ πονηριά προσπαθούσε να αποφύγει το δάχτυλο μου(κόντευε να πέσει απ'την πατήθρα για να πιάσει μόνο με το ράμφος την λιχουδιά)αλλά κάποια στιγμή,τσουπ όλο επάνω.Βιάστηκα να το χαρώ όμως βγάζοντας το έξω απο το κλουβί. Μόλις συνειδητοποίησε που βρισκόταν, πέταξε πίσω στο κλουβί. Έφαγα κ κάτι μικροδαγκωματιές(μάλλον τεστάριζε το χέρι για σκληρότητα)αλλά ήταν πολύ ακίνδυνες έως αδιάφορες. Στο βίντεο χρησιμοποιεί και ένα ηχητικό σήμα(βατραχάκι)στην βάση του στικ.Αυτό δεν το χρησιμοποίησα!
Γενικώς τα πάμε πολύ καλά, άρχισε να ζωηρεύει-ξεψαρώνει, να τραγουδά-σφυρά-κράζει. Ελπίζω να δω κ γρήγορα αποτελέσματα στο να μην ανεβαίνει στην ταϊστρα κ ποτίστρα για καθισιό κ ύπνο αφού τα βγάζω το βράδυ! Τα λέμε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Back
Top