Γενικά Το κοκατίλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης JohnyV
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σας ευχαριστώ πολύ! Φοβόμουν μήπως είναι και υπερβολικά μεγάλο το κλουβί είναι η αλήθεια.

Δεν υπάρχει υπερβολικά μεγάλο κλουβί για κανένα πουλί. :) Καλορίζικο κι ωραίο κλουβί! 😃 Όνομα του δώσατε;
 
Καλησπέρα σε όλους και όλες! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είναι φυσιολογικό το γεγονός ότι βλέπω το παπαγαλακι και όταν κάθεται κάπου ακίνητο συνήθως φουσκώνει τα φτερά και μπορεί να τρέμει και λίγο κάποιες φορές σαν να τουρτουριζει(δεν έχει κρύο μέσα στο σπίτι). Επίσης, παρατήρησα ότι άμα φύγω από το σπίτι θα τον βρω όταν γύρισα στο σημείο του κλουβιου που ήταν όταν έφυγα, σαν να έμεινε ακίνητο. Έχω κανονίσει έτσι κι αλλιώς να το δει κάποιος πτηνιατρος προληπτικά μιας που τώρα ήρθε, αλλά ρωτάω κι εδώ.
[automerge]1581955735[/automerge]
Να το χαίρεστε! Πάρε και ένα σουπιοκόκκαλο με την πρώτη ευκαιρία.
Στον πάτο άμμο δεν έχεις;
Στον πάτο ζεόλιθο. Έχω πέτρα ασβεστίου κρεμάσει.
 
άμα φύγω από το σπίτι θα τον βρω όταν γύρισα στο σημείο του κλουβιου που ήταν όταν έφυγα, σαν να έμεινε ακίνητο.
Τον δικό μου τον παρακολουθώ με κάμερα. 5 ώρες λείπω καθημερινά και δεν αλλάζει πατηθρα. Του βάζω παιχνιδάκια εκεί να παίζει όμως. Μπορείς να κάνεις το ίδιο.

όταν κάθεται κάπου ακίνητο συνήθως φουσκώνει τα φτερά και μπορεί να τρέμει και λίγο κάποιες φορές
Εξαρτάται από τη συχνότητα και τη διάρκεια. Αν το κάνει λίγο, δε νομίζω να είναι κάτι.
 
Back
Top