Ασθένειες Το κοκατιλάκι μου είναι σκυφτό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης efikipri
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

efikipri

PB New Member
Εγγραφή
10 Σεπ 2018
Μηνύματα
29
Πόλη
Κορυδαλλός
Το κοκατιλάκι μου είναι σκυφτό...Οποία κίνηση κ να κάνει είναι με σκυμμένο το κεφάλι προς τα κάτω...Ακόμα κ όταν πάω κοντά για να με κοιτάξει το κάνει σκυφτό...Τι μπορεί να είναι?Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι μου το έδωσαν πριν ένα χρόνο κ δεν έχει κ δαχτυλίδι... Ευχαριστω πάρα πολύ εκ των προτέρων...
 

Συνημμένα

  • IMG_20201201_140807.webp
    IMG_20201201_140807.webp
    95,4 KB · Προβολές: 1
Είναι πιθανό η συγκεκριμένη εικόνα του πουλιού να οφείλεται σε διατροφική έλλειψη, αλλά στην κατάσταση που βρίσκεται πρέπει να διαπιστωθεί και να αντιμετωπισθεί αμέσως και αυτό μπορεί να το κάνει μόνο ένας εξειδικευμένος κτηνίατρος.

Προτείνω να βρεις κάποιον στην περιοχή σου και να απευθυνθείς σε αυτόν. Παραθέτω και τη λίστα μας μήπως μπορέσει να βοηθήσει: https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/

Για την ενημέρωση του θέματος, αν θέλεις πες μας ποια είναι η διατροφή και οι συνθήκες διαβίωσης του πουλιού (χώρος διαμονής, κλουβί κλπ).
 
@Stavros Την έχω στο σαλόνι του σπιτιού που είναι ξεχωριστός χώρος για να μην ενοχλείτε...Της δίνω συσκευασμένη τροφή..Το κλουβί της είναι 42x30x57,5...Δεν τρώει εύκολα λαχανικά κ φρούτα αν κ προσπάθησα...Έχει πάντα σουπιοκοκαλο Κ πέτρα...
 
Back
Top