Γενικά Το κοκατιλάκι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Evane
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Evane

PB New Member
Εγγραφή
11 Νοε 2008
Μηνύματα
16
Πόλη
Αθήνα
Αυτό είναι το φιλαράκι που απέκτησα σήμερα..Ακόμα δεν εχουμε καταλήξει στο όνομα...

 

Συνημμένα

  • user3240_pic4740_1226522808.webp
    user3240_pic4740_1226522808.webp
    9,8 KB · Προβολές: 70
  • user3240_pic4739_1226522711.webp
    user3240_pic4739_1226522711.webp
    14,8 KB · Προβολές: 70
Να τον-την χαιρεσαι! Ειναι πανεμορφο και φαινεται μικρουλι. :D

Μια συμβουλη μονο... αλλαξε την πατηθρα αυτη που καθεται και τις αλλες αν ειναι ιδιες. Ειναι πολυ λεπτες και δεν εχει καλη ισσοροπια πραγμα που το κανει επιφυλακτικο.

Τι κλουβι ειναι αυτο; Σιγουρα ειναι για πουλια; Μου φαινεται σαν κλουβι για χαμστερακια... 😕 Εαν ειναι τετοιο ειναι ακαταλληλο.
 
Να είσαι καλά:)... Κ σε βρίσκω πολύ ενημερωμένο 😉.. Όντως για χαμστεράκια είναι το κλουβί και θα μείνει προσωρινά εκεί για δύο μέρες, γιατί έπρεπε να του παραγγείλω το κλουβί τελικά(άλλο πετ σοπ) και είναι το μεγαλύτερο που είχα.. Θα του αλλαξω τις πατήστρες... Καλά που μου το είπες γιατί ήταν ήδη από μόνο του πολύ στρεσαρισμένο, λόγω της αλλαγής..Αύριο όμως γιατί τώρα τον έχω βάλει για ύπνο..
Πέρα από αυτό δεν το είδα να πηγαίνει καθόλου για φαγητό και νερό☹.. Θα το παρατηρήσω κ αυριο και ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα κ να έφταιγε το στρες της ημέρας...Βέβαια το έφερα και αργά γύρω στις 6...
 
Να είσαι καλά:)... Κ σε βρίσκω πολύ ενημερωμένο.. Όντως για χαμστεράκια είναι το κλουβί και θα μείνει προσωρινά εκεί για δύο μέρες, γιατί έπρεπε να του παραγγείλω το κλουβί τελικά(άλλο πετ σοπ) και είναι το μεγαλύτερο που είχα.. Θα του αλλαξω τις πατήστρες... Καλά που μου το είπες γιατί ήταν ήδη από μόνο του πολύ στρεσαρισμένο, λόγω της αλλαγής..Αύριο όμως γιατί τώρα τον έχω βάλει για ύπνο..
Πέρα από αυτό δεν το είδα να πηγαίνει καθόλου για φαγητό και νερό.. Θα το παρατηρήσω κ αυριο και ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα κ να έφταιγε το στρες της ημέρας...Βέβαια το έφερα και αργά γύρω στις 6...

Καλα εκανες και το εβαλες ηδη για υπνο. 😉 Πιστευω αυριο το πρωι θα φαει οταν ξυπνησει. :) Αυριο κιολας να του αλλαξεις τις πατηθρες και το κλουβακι το συντομοτερο.
 
Καλώς όρισες, καλορίζικο του κουκλάκι σου, γλυκούλι είναι! Του έβαλες την ίδια ακριβώς τροφή που του έδιναν μέχρι τότε που το πήρες; Ήταν η συνηθισμένη του;
 
Καλημέρα και ευχαριστώ:) Αν θυμαμαι καλά εκεί τους είχε μόνο ηλιόσπορους.. Εμένα μου έδωσε μία τροφή συσκευασμένη που περιέχει ηλιόσπορους αναμεμειγμένους με άλλα σποράκια.. Να πάω να του αγοράσω σκέτους ηλιόσπορους;
Δεν έχει φάει τίποτα κ δεν έχει πιεί ούτε νερό από χτες το απόγευμα😕.. Όμως δείχνει λιγότερο στρεσαρισμένο(δεν έχει τέντα το λοφίο όπως χτες).. Κάθεται όλο στο ίδιο σημείο και πολύ αραιά τεντώνεται λιγάκι...
 
einai poly ομορφο! Θα φαει σε λιγες μερες... Οχι μονο ηλιοσπορο για τροφη...
 
Έφαγε επιτέλους από τα σποράκια του:D.. Είχα αγχωθεί πολύ... Του έβαλα κ λίγο μήλο και καρότο, όμως αυτά δεν τα έχει αγγίξει ακόμα..Αμφιβάλλω αν τα γνωρίζει κιόλας Σιγά σιγά θα γίνει κι αυτό😛
 
Νέες photos(απ'το κανονικό μας κλουβί)...
 

Συνημμένα

  • tiel1.webp
    tiel1.webp
    13,9 KB · Προβολές: 40
  • tiel2.webp
    tiel2.webp
    20,3 KB · Προβολές: 43
  • tiel3.webp
    tiel3.webp
    13,9 KB · Προβολές: 40
Καλουλη. Γλυκο και ντροπαλο και το λοφιο, ολα τα χαδια! Δεν εχω ιδεα για το φυλλο του φυσικα αλλα τι σημασια εχει;
 
Απ'οτι διάβασα στα lutino μόνο με test DNA μπορείς να μάθεις το φύλο..Ή ίσως απ'τον χαρακτήρα του στο μέλλον καταλάβω. Τα αρσενικά είναι πιο ήμερα... Ή αν κάνει κανένα αυγό πάλι θα καταλάβω:D Ότι και να είναι δεν έχει σημασία.. Εννοείται οτι το ίδιο το αγαπάω😛 Μόνο για το όνομα του θα με ενδιέφερε να ξέρω.. Ή αν στο μέλλον του πάρω κάποιο ταίρι...
Επειδή ένα πουλάκι που φιλοξενούσα μέχρι πριν λίγες μέρες ήταν θηλυκό(σίγουρα), για αλλαγή αυτό θα το έχω για αρσενικό 😉
 
Back
Top