Ασθένειες Το κοκατιλ μου δεν σταματάει να τρώει

maksok1965

PB New Member
Εγγραφή
16 Απρ 2018
Μηνύματα
30
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σας, χθες το βράδυ παρέλαβα ενα κοκατιλ απο petshop ( το ξέρω οτι δεν είναι η καλύτερη επιλογή ). Σήμερα λοιπον καθως το παρακολουθώ τρώει ασταμάτητα όλη μέρα απο το φαγητό του και φοβάμαι μήπως είναι παράσιτα ( μου το εχουν δωσει για 4-6 μηνών που δεν το πολυπιστεύω γιατι δεν εχει και δαχτυλίδι )
 
@maksok1965 δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα επειδή τρώει.. συνήθως υπάρχει όταν δεν τρώνε. Τα παράσιτα δεν ξέρω που κολλάνε. Αλλά θα πρέπει να επισκεφτείτε έναν πτηνιατρο, για να δείτε αν είναι καλά στην υγεία του.
 
Σε τι συνθήκες ήταν στο μαγαζί; Με πόσα άλλα πουλιά; Είχε διαθέσιμο φαγητό και τι είδους; Μπορεί απλά να βρήκε τροφή που του αρέσει κι ησυχία και να το απολαμβάνει. Περίμενε μερικές ημέρες κι αν δεις ότι συνεχίζει ή σε προβληματίσει κάτι παραπάνω βρίσκεις έναν γιατρό για ένα τσεκαπ. https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
 
@Φοίβος δυστυχώς δεν το γνωρίζω και οταν πήρα τηλ να ρωτήσω (γιατι μου το έκαναν αποστολή ), δεν γνώριζαν ουτε οι ιδιοι. Μου είπαν απλά οτι ο προμηθευτής τους τα στέλνει 4-6 μηνών και μολις τα είχαν παραλάβει, σχετικά με την υγεία τους η τέτοιου είδους πληροφορίες δεν είχα
 
Back
Top