Διατροφή Το κοκατιλ μου δεν τρωει φρουτα, τι να κανω;

aggelos23

PB New Member
Εγγραφή
15 Απρ 2009
Μηνύματα
70
Πόλη
Αθήνα
Γεια, σε όλους, το Cockatiel μου ο Μαξ δεν δοκιμάζει τα φρούτα που του βάζω☹ τί να κάνω;
 
το κοκατιλ σου εινι ημερο; Μπορεις να καθεσε διπλα του κ να τ ατρως κ εσυ, εγω στην μικρη μου ετσι εκανα καθομουν διπλα της τα καθαριζα τα ετρωγα κ αυτην την επιαναν οι ζυλιες κ μου εκανε επιθεση να τα φαει
 
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλα ο Μαξ δεν ειναι ημερος
 
Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αν είναι εξημερωμένο ή όχι. Όλα τα πουλιά, εξημερωμένα και μη, ζηλεύουν. Βάλτου σε μία ταϊστρα φρούτα ή λαχανικά πάρε κι εσύ ένα φρουτάκι και άρχισε να το τρως μπροστά του. Μπορει να ζηλέψει και να πάει να δοκιμάσει. Μπορεί και να μην φάει βέβαια, αλλά είναι κάτι που θέλει χρόνο και πολλή υπομονή από μέρους μας. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα... Δοκίμασέ το.
 
υσχίει
οχι μονο σε παπαγάλους αλλα και στους σκύλους, η μικρή μου μου το παιζει δύσκολη και δεν τρώει αμα της βάζω στο πιάτο της τίποτα καινούριο, πρεπει να με δει να το τρώω ή να το βγάζω απο το πιατο μου για να της το δώσω και να το φαει
 
νομιζω πως έχουν κατι μέσα που δεν κάνει να το φάει ο παπαγάλος, αλλα δεν ειμαι σιγουρη
καλου κακου ομως βγάλε τα
 
νομιζω πως έχουν κατι μέσα που δεν κάνει να το φάει ο παπαγάλος, αλλα δεν ειμαι σιγουρη
καλου κακου ομως βγάλε τα
βανεσα το εχεις ακουσει αυτο με τα κουκουτσια του καρπουζιου;
γιατι ο δικος μου μονο αυτα επιλεγει απο το καρπουζι.
 
Back
Top