Γενικά Το κοκατιλ μου είναι κλέφτης

cockotail love

PB New Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2009
Μηνύματα
148
Πόλη
Καματερό
το κοκατιλ μου εχει μια μανια με τα χρυσαφικα και με τις αλυσηδες 🙂αμα καποιος φοραει μια αλυσιδα παει και την δαγκωνει και θελει να την βγαλει:Dοτι γιαλιζει και εχει το χρωμα του χρυσου παει και το δαγκωνει ακομα μια φορα ειχε βγαλει ενα δαχτυληδι απο την μανα μου χωρισ να το καταλαβει με το ραμφος του:Dεσας κανουν τετοια πραγματα τα κοκατιλ σας;
 
ναι, ο δικός μου δεν ξεκολλάει απο οποιαδήποτε αλυσίδα στο λαιμό! Μου έχει χαλάσει μια. :)
 
χαχα! Εξυπνος ο μικρουλης! Κι εμενα το Lovebird μου, η Σασα, οταν την ανεβαζα στον ωμο μου καθοτανε και ασχολιοτρανε με την αλυσιδα(χρυση)του σταυρου μου! Χαχα!
 
:DΑυτό σημαίνει ότι τα φιλαράκια σας έχουν ακριβό και εκλεπτισμένο γούστο! Θα σας συστήσω μια βόλτα από τον Καίσαρη στο κέντρο, θα το εκτιμήσουν δεόντως!:DΟ Καίσαρης δεν ξέρω... 😀
 
😀:D... Εμαίνα πιό παλιά που φορούσα δαχτυλήδι συναίχεια μου το δάγκωνε μέχρι που κάποια στιγμή έσπασε...😛...
 
Άρη απλά δεν συμφωνούσε με το γούστο σου ή ήθελε να σου δώσει κίνητρο για ψώνια...
 
Πολύ ζωηρούλια μου φαίνετε ότι είναι τα πουλάκια σας. Να σας ζήσουνε βρε παιδια είναι τόσο γλυκά όταν κάνουν σκανδαλιές.Απ΄ότι ξέρω όμως ότι έιναι γιαλιστερό τα ελκείει και τους αρέσει να παίζουν με αυτό.
 
Κι εμενα ο Ρουλης μου κλεβει τα παντα!
Και το πιο σοκαριστικο που εκανε τις προαλλες ειναι που μου εκλεψε απο το στομα ενα δρακουλινι!
Τρελαινεται αλλα επειδη δεν του δινουμε(εννοειται!)τσαντιζεται και κανει ντου να το αρπαξει...
Ωσπου να του του το παρουμε... Τσιριδες τσιμπιες... Κακομαθημενο βρωμοπαιδο,τι περιμενεις;
 
Ναι Νίκη βάλε το λύκο μεσα στα πρόβατα κε πές του μή φας.Αφου το προκάλείς το κακομοίρη. Δεν πειράζει όμως γιατι αυτό είναι που μας αρέσει, να είναι ζωηρά και σκανδαλιάρικα. Να τα χέρεστε όλοι.
 
το κοκατιλ μου εχει μια μανια με τα χρυσαφικα και με τις αλυσηδες 🙂αμα καποιος φοραει μια αλυσιδα παει και την δαγκωνει και θελει να την βγαλει:Dοτι γιαλιζει και εχει το χρωμα του χρυσου παει και το δαγκωνει ακομα μια φορα ειχε βγαλει ενα δαχτυληδι απο την μανα μου χωρισ να το καταλαβει με το ραμφος του:Dεσας κανουν τετοια πραγματα τα κοκατιλ σας;
Δημητρη εχε το νου σου μην" μπουκαρει" σε κανα χρυσοχοειο και σε πανε μεσα!
 
δεν ξερω επειδη εγω το κοκατιλ μου δεν το αγωρασα αλλα το βρηκα στο κηπο μου λετε να το ειχε κανενας κλεφτης πριν και του εχει μηνει το χουσουρι να κλεβει
 
Δημήτρη πως το έκανες αυτό μάθε μου κι εμένα για να βρίσκω κι εγώ παπαγαλάκια
 
Νικο δεν νομιζω οτι ειναι κατι που μαθαινεται! Ειναι κατι το οποιο μπορει να σου τυχει! Απλο ειναι το θεμα! Συνηθως τα πουλια αυτα που βρισκουμε ακολουθουν τις φωνες των παπαγαλων μας και οταν δουν κλουβι το πλησιαζουν για να φανε και να πιουν νερο!Γι αυτο αν θες να αυξησεις τις πιθανοτητες να βρεις ενα παπαγαλακι καλο θα ηταν να ειχες το κλουβι με τα παπαγαλακια σου(αν εχεις)σε εξωτερικο χωρο! Μην δεσμευτεις ομως απο αυτο! Μπορει και να μην σου τυχει ποτε! Κανε ομως και μια προσπαθεια αν θες!
 
ΕΜΕΝΑ μου βγαζε το σκουλαρηκι... Και μετα απο εξασκηση το ξαναβαζε, στην αρχη βεβαια μ κανε τ αυτι σουροτηρι
 
Νομίζω ότι οι περισσότεροι παπαγάλοι, αν όχι όλοι, έχουν μανία με τα χρυσαφικά. Ο Ροκάκος μας δεν θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση, με την διαφορά ότι δεν τις χαλάει, ούτε τις τραβάει για να τις βγάλει. Έχει όμως κόλλημα ν' ανοίξει το κούμπωμα! Μέχρι τώρα, έχει ανοίξει τρία, με δυσκολότερο το τελευταίο (διπλό κούμπωμα ασφαλείας που εμείς χρειαζόμαστε 2 χέρια για να το ανοίξουμε). Επί 3 μέρες ασχολούνταν μ' αυτό, αλλά τελικά το κατάφερε!
 
Back
Top