Ασθένειες Το κοκατιλ μου τρεμει, τι μπορει να εχει;

georgio13

PB New Member
Εγγραφή
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
107
Πόλη
Νέα Σμύρνη
παιδια το κοκατιλ μου τρεμει, για εναν παραξενο λογο. Κι ξενοι μονο 2 μερεσ γνωριζομαστε. και αυτεσ τισ 2 μερεσ ειμαστε αχοριστοι. τι εχει το πουλακι μου;
 
αφου γνωριζεστε μονο 2 μερες ειναι φυσιολογικο ειναι να
τρεμει
εδω και το καινουργιο ζευγαρακι της κοκο του κοκατιλ μου που τον εχω
1 μηνα παω κοντα του και τρεμει και με αποφευγει ενω το παλιο μου αναιβενει
και στο χερι μου!
 
οταν λες τρεμει πολυ; Γιατι και εμενα που το εχω πολυ καιρο τρεμει μερικες φορες οταν κρυωνει κτλ...
 
δεν τρεμει σαν μιξερ. αλλα λιγο τρεμει, ισα που φαινετε. λεσ να ειναι που το ειχα διπλα σε παραθυρο; Μπορει!
 
Τρεμει οταν πλησιαζεις; Τρεμει και οταν δεν σε βλεπει; Τρωει και πινει νερο κανονικα; Οι κουτσουλιες του πως ειναι; Προσεξε μην το αφηνεις σε μερος που κανει ρευμα ο αερας.
 
λοιπον τισ πρωτεσ 4-5 ωρεσ ετρεμε οταν με εβλεπε. απο χτεσ δεν τρεμει. τωρα οταν δεν με βλεπει δεν ξερω αν τρεμει γιατι ή το εχω σκεπασμενο ή ειμαι σχολειο. τρωει και πινει κανονικα. Οι κουτσουλιεσ του ειναι μια χαρα. ενταξει δεν θα το εχω κοντα σε μεροσ που εχει ρευμα.
 
Φροντισε επισης η μια πλευρα του κλουβιου του να 'βλεπει' σε τοιχο, ωστε το πουλακι να αισθανεται ασφαλεια.
 
κοιταει μια. η πισινη, αλλα δεν ειναι τελειωσ κολλημενη στον τοιχο. εχει και μερικα πραγματα.
 
Αυτο που κανεις ειναι τελειως λαθος σε ενα ζωο που του αρεσει το φως της ημερας!
Για ποιον λογο το σκεπαζεις;

Ισως γι αυτο να ειναι νευρικο και να τρεμει μολις σε βλεπει!

Και λες οτι ειναι 3 μηνων!
Εισαι σιγουρος για την ηλικια του;

Πες μας τα παντα γι αυτο!
Πως περναει την μερα του;
 
ειναι σιγουρα 3 μηνων, ρωτα την μαρινελα που μου το εδωσε. την μερα την περναει στο κλουβι κανοντασ βολτεσ, τιτιβιζοντασ και παιζοντασ με ενα παιχνιδι οπου του εφτιαξα. του αρεσουν πολυ τα τραγουδια. το πρωι ειναι λιγο νευρικοσ αλλα μολισ του διαβαζω τα μαθηματα ή του βαζω κανενα τραγουδακι, ηρεμαει. Ολη σχοδεον την μερα ειμαστε μαζι, ωστε να μαθει μονο εμενα. αρκουν;
 
τον σκεπαζεις για να κοιμηθει; Καλο αυτο που ειστε μαζι και σε βλεπει και του μηλας
 
τα απογευματα οταν ολοι κοιμουνται, ο μαξ (το κοκατιλ) μου, τιτιβιζει. ετσι το σκεπαζω. κι οταν βραδιαει τον σκεπαζω για να κοιμηθει.
 
εε οκ αμα κανει φασαρια πολυ τι να σου πω καλυτερα αμα το βαζες μεσα για λυγο και μετα να το εβγαζες παλι εξω
 
Back
Top