Ασθένειες Το κοκατιλ μου χανει φτερα εδω και 6 μηνες

bliapaths

PB New Member
Εγγραφή
2 Απρ 2008
Μηνύματα
48
Πόλη
Φιλιππιάδα
εχω ενα θυληκο κοκατιλ περιπου 6 χρονων, εχει αρχισει και χανει φτερα απο τα χριστουγεννα περιπου, και σε μερικεσ μεριες δεν βγαζει παλει. Οπως στο κορμι και λαιμο. Ορεξη εχει τρωει τα παντα. Τι λετε να εχει;
 
bliapaths του πέφτουν τα πούπουλα ή τα βγάζει μόνο του;
 
Σιγουρα εχει καποιο προβλημα το πουλακι αυτο ειναι σιγουρο!

Απο οτι καταλαβα τα τραβαει και μονο του;

Περιεγραψε μας το περιβαλλον που ζει, την διατροφη του αν ειχε κατι αναλογο στο παρελθον..
Και θα ηταν πολυ καλο αν μπορουσες να το βγαλεις και μια φωτογραφια να δουμε πως ειναι και τι εννοεις ακριβως!

Κανε κι ενα κοπο και πηγαινε το σε εναν γιατρο...
https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/ η εστω παρε ενα τηλεφωνο!
 
ναι καποιες στιγμες βγαζει κ απο μονο του φτερα αλλα σπανια.ζω επαρχια κ δν εχει καποιον κτηνιατρο εξηδικευμενο, οχι στο παρελθον δν ειχε παθει τιποτα ποτε...ηλιοσπορο τρωει και κεχρι αναμεικτο μ καποιουσ σπορους. Μηλο κ ψωμι εδω κ 5 χρονια η αδυναμια του μερα παρεμερα τ βαζω..
 
Μην περνεις χυμα τροφη και ρωτα στο Pet Shop για βιταμινες ειδικες για αυτη τη δουλεια. Το ειχε και ο δικος μου μεχρι που του πηρα αυτες τις βιταμινες. Δεν ξερω αν εχει σε υγρη μορφη, αν εχει προτιμησε αυτες



Εισαι σιγουρος πως βγαζει μονη της τα φτερα; Μηπως απλα τα καθαριζει;Ειναι πολυ συνηθισμενο στα κοκατιλ
 
Back
Top