Γενικά Το κοριτσι μας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης NP81
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

NP81

PB New Member
Εγγραφή
2 Δεκ 2016
Μηνύματα
122
Πόλη
Γλυφάδα
rsz_img_20161203_092923.webp
Αυτη ειναι η θυληκια μας βοηθαει στο στολισμο του δεντρου... Την εχω ακριβως ενα χρονο την ειχα βρει στο δρομο... Ειναι πολυ καλη και ηρεμη...
rsz_img_20160119_113852.webp


rsz_cam01370.webp
Οποτε μπορεσω θα ανεβασω και φωτο απο το αλλο πουλακι που μου φερανε...
 

Συνημμένα

  • rsz_img_20161203_092923.webp
    rsz_img_20161203_092923.webp
    21,7 KB · Προβολές: 31
  • rsz_cam01370.webp
    rsz_cam01370.webp
    86,4 KB · Προβολές: 27
Να τα χαίρεστε!
Για το κλουβί που έχεις εγώ πιστεύω πως δυο πατήθρες θα ήταν αρκετές, μια πάνω μια κάτω.. Μόλις μπορέσεις ανταλλάξετες με ξύλινες που είναι πιο καλές απο τις πλαστικές οι οποίες προσφέρουν πιο καλό και φυσικό πάτημα και καλό θα είναι να πάρεις δυο διαφορετικού μεγέθους για την εκγύμναση των ποδιών τους. 🙂
 
Μπορείς να πάρεις σαν αυτές
2016-12-03-10-33-20-397107528.webp
Η αλλιώς μπορείς να αγοράσεις καβίλιες ξύλινες μέτρου με ραβδώσεις και να τις κόψεις! Σαν μέγεθος μια των 10mm και μια των 12mm είναι μια χαρά!
 
Ναι αυτες μολις ειδα και εγω τωρα σε ενα καταστημα...Αλλα να κανω μια ερωτηση;Επειδη εχω καβιλιες ξυλινες του μετρου πως θα τις στερεωσω στα γκακελα;Θα τις σφηνωσω αναμεσα στα γκαγκελα;
 
Θα τις σφηνωσω αναμεσα στα γκαγκελα;
Θα χαράξεις τις δυο άκρες τους ίσα ίσα που να μπαίνουν στα κάγκελα η θα τις κόψεις μέχρι ένα σημείο... Βέβαια υπάρχουν και τάπες αλλά δεν βρίσκεις εύκολα για όλα τα μεγέθη...

*Οι καβίλιες που έχεις τι μέγεθος έχουν;
 
Ειναι πολυ καλη ηρεμη και ολο σφυριζει οταν με βλεπει.. Στο μεταξυ κανει συνεχεια αβγα.. Τωρα οχι αλλα απο το πασχα μεχρι το καλοκαιρι εβρισκα συνεχεια μεσα στο κλουβι..χρειαζεται να τις βαλω φωλια και ας μη εχει ζευγαρωσει..
 
Ειναι πολυ ομορφη και αμρεσει που ειναι τοσο ηρεμη! Δεν το βλεπεις συχνα αυτο σε καναρινι.
Να την χαιρεσαι την κουκλιτσα σου.
Πολυ ομορφο και το δεντρακι σας.. Και του χρονου με υγεια :D
 
κανει συνεχεια αβγα.. Τωρα οχι αλλα απο το πασχα μεχρι το καλοκαιρι εβρισκα συνεχεια μεσα στο κλουβι..χρειαζεται να τις βαλω φωλια και ας μη εχει ζευγαρωσει..
Κάνει αυγά εκείνο το διάστημα γιατί τότε είναι η περίοδος αναπαραγωγής τους. Φωλιά θα της βάλεις μόνο τότε. Μέχρι πολύ αρχές καλοκαιριού. Όλο τον υπόλοιπο καιρό δεν βάζουμε!
Να σου ζήσει!
 
Back
Top