Γενικά Το κουφό της ημέρας: Έκλεψαν κλουβί μεσα απο διαμέρισμα

lakedaimon

PB New Member
Εγγραφή
3 Ιαν 2009
Μηνύματα
31
Πόλη
Αθήνα
Πριν συζητούσαμε με ένα φίλο, ο οποίος ανέφερε πως εχθές μπήκαν σε διαμέρισμα γνωστών του και μέσα σε όλα τα άλλα που έκλεψαν, πήραν μαζί τους και ένα κλουβί με το καναρίνι τους 😱

Και μη χειρότερα!
 
Μέχρι τώρα τα έκλεβαν συνήθως από αυλές, πιλοτές, χαμηλά μπαλκόνια. Αυτό που προκαλεί εντύπωση στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι το τί μπορεί να χρησιμεύσει ένα καναρίνι, σε κάποιον που ανοίγει ένα διαμέρισμα για να το κλέψει... Το καναρίνι χρειάζεται φροντίδα, δεν το παρκάρεις δηλαδή κάπου μέχρι να βρεθεί αγοραστής. 😕
 
Και στο διπλανο-κατω διαμερισμα απο το δικο μου περισυ ειχαν κλεψει απο το μπαλκονι τους (ισογειο) και τα 2 κλουβια με τα καναρια που ειχαν... Ελεος! Τα αντικατεστησαν αμεσα αλλα ποτε δεν καταλαβαμε τον λογο που τα πηραν...
 
Οι δράστες μπορεί να ήταν γείτονες που τους ενοχλούσε το κελάηδημα. Ειδικά τα μεσημέρια...
Το καναρίνι με το κλουβί θα δόθηκε σε ευτελιστική τιμή σε πετσοπ.
 
Τι μου θυμησατε... Οτι ειχα γεννησει τους γιους μου και ειχα βαλει το καναρινακι που χαλουσε τον κοσμο απο το κελαηδημα στο διαδρομο της πολυκατοικιας για δροσια. Για καποιο λογο η εξωπορτα εμεινε ανοιχτη και το πουλακι εξαφανιστηκε... Μονο το πουλακι!😱
 
Back
Top