Γενικά Το μπιζουκακι μου μεγαλωσε και το νεο της κλουβακι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARAKI
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MARAKI

PB Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
243
Πόλη
Έδεσσα
γεια σε ολουσ θελω να σα δειξω πωσ μεγαλωσε το μικρουλι μου... Κ εκανε κ ενα λοφιο να το φας! Επισησ να σασ δειξω το νεο τησ κλουβακι που το πηραμε εχθεσ κ κατι αλλο παραξενο α+ν+ 0προσεξεται το φτερο τησ εχει μια τρυποουλα με αιμα δεν ξερω πωσ εγινε αυτο μεχρι προχθεσ κ για 3 μερουλεσ ηταν σε ιδιο κλουβακι με την μεγαλη μου αλλα ολα καλα χθεσ τισ χωρησα παλι την εβαλα στο καινουργιο κλουβακι κ σημερα το απογευμα παρατηρησα αυτο.. Απο τι να εγινε βλεπετε κατι στο κλουβι, δεν εχει κατι αιχμηρο...😕αλλα ειναι φρεσκο ση μ ερα εγινε αλλιωσ θα το ειχα δει, κ εχει υγρο αιμα πανω επισησ να σημιωσω πρει να περνα πεπτορια καθημερινα πεφτουν τα πολυ μικρα τησ φτερα τουλαχιστον 7
την ημερα... Τι να κανω ολο τοξυνει μυπωσ το κανει χειροτερα. Αλλα δεν την αφηνω να το ξυνει την σπρωχνω, σκεφτηκα να βαλω λιγο ιοδιο αραιωμενο...;
 

Συνημμένα

  • DSC00006.webp
    DSC00006.webp
    34,8 KB · Προβολές: 104
  • DSC00004.webp
    DSC00004.webp
    38,5 KB · Προβολές: 106
  • DSC00030.webp
    DSC00030.webp
    78,7 KB · Προβολές: 102
  • DSC00034.webp
    DSC00034.webp
    61,8 KB · Προβολές: 101
  • DSC00048.webp
    DSC00048.webp
    57,4 KB · Προβολές: 99
MΑRΑΚΙ μου αρέσει πολύ το cockatiel σου, είναι πολύ όμορφο και χαδιάρικο! Καλορίζικο και το καινούριο του σπίτι, εύχομαι να περνάτε όμορφα!
 
Μαρακι να το χαιρεσαι ειναι πανεμορφο.
Μπορει καπου να χτυπησε, πιστευω πως δεν ειναι τιποτα σοβαρο βαλτου αραιωμενο betadine, ενημερωσε μας για οποιαδηποτε εξελιξη.
Τα μικρα ειναι ατακτα και χτυπανε συνεχεια, μην αγχωνεσαι 😉
 
κ οι υπολοιπεσ
 

Συνημμένα

  • DSC00042.webp
    DSC00042.webp
    76,5 KB · Προβολές: 81
  • moto_0333.webp
    moto_0333.webp
    38,9 KB · Προβολές: 75
  • DSC00044.webp
    DSC00044.webp
    76,2 KB · Προβολές: 85
  • DSC00046.webp
    DSC00046.webp
    59,3 KB · Προβολές: 81
  • DSC00035.webp
    DSC00035.webp
    77,7 KB · Προβολές: 82
aσασ ευχαριστω πολυ ειναι τελεια! Αλλα μαλλον αρσενικουλη πρεπει να να ολη μερα κελαηδαει,... Ολη μερα ομωσ θα την φαω! Τησ εβαλα μπετατιν θα δειξει αυριο, αλλα το οτι καθε μερα ριχνει τουλαχιστον 7-10 φτερακια μικρα ειναι συμπτωμα πεπτοριασ?να κ η φοτο με την πλυγουλα τησ..☹
 

Συνημμένα

  • DSC00039.webp
    DSC00039.webp
    49,3 KB · Προβολές: 77
Δεν ειμαι σιγουρη αλλα περναει την πρωτη της πτεροροια.
Η πληγη δεν φαινεται βαθια, τρεχει ακομα αιμα και αφοτου της εβαλες betadine?
Αν συνεχισει και αυριο να τρεχει αιμα καλυτερα να το πας να το δει ενας πτηνιατρος.
Υ. Γ ειναι πολυ χαριτωμενο και αμα λες οτι κελαιδαει ειναι αρσενικο 😉
 
Μεγειά το καινούριο κλουβάκι! Πολύ ωραίο και μεγάλο! Όμως μιά παρατήρηση: Πρέπει να μετακινήσεις την ποτίστρα και την ταΐστρα γιατί θα πέφτουν μέσα τους οι κουτσουλιές όταν θα κάθεται στην πατήθρα που είναι απο πάνω.
Πάντως και η δική μου η Κίμπα όλη τη μέρα βγάζει φωνούλες, αλλά όχι όπως τα αρσενικά. Μερικά θηλυκά κοκατίλ είναι πολυλογάδικα!
 
σας ευχαριστω πολυ ολουσ εμενα σαν να προσπαθει να κελαιδησει κανε... Μπωρω να νεβασω βιντεακι εδω απ το κην μου; Για να σασ την δειξω πωσ κελαυδααει κ ανεβοκατεβαζει το κεφαλακι τησ! Οχι η πλυγη δεν τρεχει αιμαι μονο καποιεσ φορεσ στεκετε καποια σταγονα πανω.. Αλλα δεν τρεχει θα τησ βαλω κ σημερα ακομα λιγο μπετατιν κ οκ νονοζω!
 
Πολυ γλυκο ειναι το μικρο σου και το κλουβακι του πολυ ομορφο. Να του βαλεις και αλλα παιχνιδακια μεσα να ασχολειται!
 
σας ευχαριστω πολυ! Εγω νομιζω οτι κ αυτα του πιανουν πολυ χωρο, δεν θα μπωρει να πεταει απεναντι...🙄 αν κ ολη μερα εξω ειναι κανει την γυμναστικουλα του με το παραπανω! Αλλα κ με τα παιχνιδια παιζει με τισ ωρεσ;)αν κανει να του παρω κ αλλα κ δεν τον στριμωχνουν εκει μεσα γιατι οχι... 😉
 
εντομεταξυ δεν ανοιγε απο πανω το κλουβι, αυτα που ανοιγαν εκαναν 80 ευρω αλλα βρικα τον τροπο κ το ανοιξα, κ ξανα το κουμπωνω δεν ηταν δυσκολο!😎κ παλι καλα δεν πληρωσα των 80 δεν καθεται καθολου εκει πανω συνεχεια διπλα μου κ το κεφαλι μου το χει για σταντ 😀:Dεγω νονιζα θα καθοταν κ δεν θα μου λερωνε κ πολυ παλι καλα δεν πηρα κ σταντ γιατι γιαυτο ξεκηνησα!😱
 
Back
Top