Γενικά Το μωρό μου (παπαγάλος Σενεγάλης 3 μηνών)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης andress
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

andress

PB New Member
Εγγραφή
11 Μαρ 2008
Μηνύματα
28
Πόλη
Πάτρα
Με μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω το νέο παπαγάλο μου.
Ένας Σενεγάλης 3 μηνών. Τον πήρα εχτές από τον εκτροφέα και είναι η πρώτη μέρα σπίτι μου! Τώρα βρισκόμαστε σε περίοδο προσαρμογής και είμαι χαρούμενος που δεν έχει πρόβλημα με το φαγητό. Έχω επίσης αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα ονόματα…
Φωτογραφίες δεν έχω προλάβει να βγάλω ακόμα της προκοπής αλλά μπορείτε να δείτε μερικές στο http://pets.webshots.com/album/565626617jtKowb

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Γρηγόρη - inca1099 για την πολύτιμη ενθάρρυνση και βοήθειά του σε κάθε βήμα την διαδικασίας.

Σχετικά με τις εξετάσεις που θέλω να του κάνω. Βασιζόμενος στο post https://community.petbirds.gr/threads/Πως-γίνεται-το-dna-test-στα-πουλιά.5418/ και στο site Service Pricing avianbiotech.com/Pricing.htm μήπως ξέρετε τι εξέταση να ζητήσω από τα Avian Combination Testing (εκτός από το DNA) για να έχω μια αρχική εικόνα για το πουλί μου;

Ευχαριστώ

Αντρέας
 
Να σου ζήσει! Απο ποιον εκτροφέα τον πήρες; Αν τον πήρες απο την Ροδο, τον γνώρισα πριν 15 μέρες. Αν είναι ίδιος που ερωτευτηκε η κόρη μου είναι υπεροχος και πολύ ήμερος.
 
Πολυ ομορφο πουλακι Αντρεα! :D Να τον χαιρεσαι! Περιμενουμε και νεοτερες φωτο του οταν ειναι ετοιμος και νεα του!
 
Κούκλος είναι! Να τον χαίρεσαι..
Ευχαριστημένος απο το εκτροφείο;
 
Συγνώμη Δημήτρη που σε ξέχασα!
Myriam καλός μου φάνηκε. ευχαριστημένος είμαι μέχρι στιγμής.
 
Να σου ζήσει το νέο μέλος της οικογένειας! Εύχομαι να είναι πάντα υγιής και να σας χαρίσει μοναδικές στιγμές ηρεμίας και απόλαυσης με τα παιχνίδια του!

΄Περιμένουμε να τον γνωρίσουμε! Πως τον ονομάσατε;
 
Τι φατσούλα γλυκειά είναι αυτή... Κουκλάκι! Να το χαίρεσαι, το καινούργιο φιλαράκι σου
 
Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι. Πανέμορφο πουλί. Όταν λες Βάρη που ακριβώς; Μεταξύ jumbo και Ευελπίδων;
 
Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι. Πανέμορφο πουλί. Όταν λες Βάρη που ακριβώς; Μεταξύ jumbo και Ευελπίδων;

Ακριβώς Κώστα.
Ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια.
τώρα όσο για το όνομα... Θα μου 'ρθει!
 
θα... Ερωτευτείς με πάθος! Αυτό σου λέω μόνο, φυλάξου!
έχω μωρό σενεγάλης 2 εβδομάδες τώρα και είναι α πι στε υτα!
να το χαίρεσαι, να ζήσετε πολλά-πολλά χρόνια μαζί, να σε χαίρεται κι εκείνο!
κουκλί!
 
Ευχαριστώ Σοφία
Να σου ζήσει και εσένα και να αλληλοχαίρεστε!
 
Να σου ζήσει Ανδρέα, να τον χαίρεσαι και να τον αγαπάς. Ένα ''σετ'' καλών εξετάσεων είναι: Polyoma, chlamidia, PBFD, Pacheco's

Φιλικά
 
Να σου ζήσει, είναι κουκλάκι ζωγραφιστό! Εγώ έχω εδώ και ένα χρόνο Σενεγάλης και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα εμπειρίας, αλλά αν θες κάτι και μπορώ να σου απαντήσω, ρώτησέ με..
 
Ένα ''σετ'' καλών εξετάσεων είναι: Polyoma, chlamidia, PBFD, Pacheco's

Φιλικά

Γρηγόρη πως γίνονται οι εξετάσεις που αναφέρεις; Ειναι εξετάσεις αίματος; Απαιτείται η παρουσία του πουλιού στον ιατρικό χώρο ή στέλνεις κάποιο δείγμα (φτερό)ταχυδρομικά;
 
Γρηγόρη πως γίνονται οι εξετάσεις που αναφέρεις; Ειναι εξετάσεις αίματος; Απαιτείται η παρουσία του πουλιού στον ιατρικό χώρο ή στέλνεις κάποιο δείγμα (φτερό)ταχυδρομικά;

Georgina το γράφω στο πρώτο post του θέματος :

Σχετικά με τις εξετάσεις που θέλω να του κάνω. Βασιζόμενος στο post https://community.petbirds.gr/threads/Πως-γίνεται-το-dna-test-στα-πουλιά.5418/ και στο site Service Pricing avianbiotech.com/Pricing.htm μήπως ξέρετε τι εξέταση να ζητήσω από τα Avian Combination Testing (εκτός από το DNA) για να έχω μια αρχική εικόνα για το πουλί μου;
 
Back
Top