Γενικά Το νέο μέλος. Ο dreamάκος μου!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vasia24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγγραφή
29 Αυγ 2016
Μηνύματα
2.744
Πόλη
Λευκάδα
Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε η ώρα να σας παρουσιάσω το νέο μέλος που προστέθηκε στην οικογένεια μας. Η αλήθεια είναι ότι μέσα απο το φόρουμ ανακάλυψα την άγαπη μου για τους παπαγάλους, ήθελα λοιπόν πολύ να πάρω ένα μπάτζι αλλά ήθελα ένα συγκεκριμένο χρώμα που μου είχε κολλήσει (και φυσικα δεν υπαρχει!).

Ο @Νίκος Υ μια μέρα λοιπόν μου στέλνει μια φωτογραφια και μου γραφει "να σου ζησει"! (προεδρε ευχαριστω!) Πήγαμε λοιπόν Θεσσαλονίκη και πήραμε το καινούριο μας μωρό στο σπίτι. Είναι ένας νεαρός αρκετα ηρεμος χαρακτηρας, ψιλοτεμπελακος! Σαλονικιος βλεπετε... 😛 Ασχολούμαι καθημερινά μαζί του χωρίς να τον πιέζω και πλέον είναι ήρεμος οταν βαζω το χέρι μέσα ή οταν βρίσκομαι κοντά του. Ελπίζω κάποια στιγμή να με εμπιστευτει!
Λατρευεί τον ανιθο αλλα γενικα δεν ειναι περιεργος με τις καινουργιες γευσεις!

rsz_rsz_20170427_194216.webp rsz_rsz_20170518_181213.webp rsz_img-20170412-wa0002.webp
 
Να το, το αντράκι μας το όμορφο!
Με υπομονή και καθημερινή ενασχόληση θα σε μάθειΒάσια μου.
Ήδη έχει ηρεμίσει πολύ, παρόλο που άλλαξε τόσα κλουβιά κλπ.
Είναι και νεαρός ακόμα, οπότε όλα καλά :)
Πάντα υγεια! Φτου φτου!
 
Λατρευεί τον ανιθο αλλα γενικα δεν ειναι περιεργος με τις καινουργιες γευσεις!
Είναι που το πουλάκι είναι fit!
Πήγαμε λοιπόν Θεσσαλονίκη και πήραμε το καινούριο μας μωρό στο σπίτι.
Μωρέ μπράβο! Μόνο τον εαυτό μου θα φανταζόμουν να πάει τόσες ώρες δρόμο για να πάρει αυτό που του αρέσει. Αυτό από μόνο του δείχνει πόσο τον ήθελες, τι καλό άντρα που έχεις (πήγαμε)
Ασχολούμαι καθημερινά μαζί του χωρίς να τον πιέζω
Ένας άνθρωπος που προφανώς ξέρει τι να κάνει την κάθε στιγμή και πως να φερθεί...η αγάπη (του) και η φροντίδα (σου) είναι αγαθά που χαρίζονται κατά μία έννοια, κερδίζονται από άλλη οπτική και παραμένουν στην πορεία έστω και σαν απόηχος
Ελπίζω κάποια στιγμή να με εμπιστευτει!
η εμπιστοσύνη όμως πολύ συχνά "προδίδεται" και αυτό κυρίως σχετίζεται με την αντίληψη του κάθε μέλους και είμαι βέβαιος ότι στις κινήσεις σου θα μπαίνεις στη θέση του νέου σου φίλου.
Το όνομά του υπέροχο (πρόσεξε μόνο τους ψυχαναλυτές) υποδεικνύει παιδικότητα / αθωότητα / φυσικά τον πόθο απόκτησής του συγκεκριμένου πουλιού και αδιαμφισβήτητα παραπέμπει στην παγκοσμιοποίηση.

Να τον χαίρεσαι(τε), να σας ζήσει και να (συμ) βιώσετε πολλά συντροφικά χρόνια και συναισθήματα μ' αυτόν και τα παιδιά του! 🙂
 
υποδεικνύει παιδικότητα / αθωότητα

@ianos το εχω παρει αποφαση πλεον. Γεννηθηκα και θα πεθανω αθεραπευτα ρομαντικη...
Γιαννη μου ξερεις ποσο πολυ σε συμπαθω και χαιρομαι παρα πολυ οταν διαβαζω τετοια λογια απο εναν ανθρωπο οπως εισαι εσυ!
 
Ειναι ονειρικός ο dreamακος!βασια μου να χαίρεστε το νέο μέλος της φαμίλιας! Ειναι πανέμορφος.. Καλως ηρθες και εσυ στην οικογένεια των μπατζογονεων! Θεωρω είναι θέμα χρόνου να πάρεις και δεύτερο και μην αρχίζεις τα δικά σου! Ευχομαι να σας συντροφεύει για αρκετά χρόνια! Νομιζω ήταν το ιδανικό μπατζι για σενα.
 
Βασια μου οι LOS BUDGIESTAS σε καλωσοριζουμε και επισημα! Πανεμορφος ειναι, να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωνεις!
Μικρουλης ειναι ακομα υπολογιζω κοντα 3- 5 μηνων, οποτε εχετε ολο τον χρονο μπροστα σας να ηρεμησει πληρως και να σε εμπιστευτει! Ειπαμε Σαλονικιος ειναι το παει χαλλλαρα! 😉:D!Η αρχη παντως εγινε! Οσο για τα εξτρα της διατροφης του μην ανησυχεις! Αφου ξεκινησε με τον ανηθο, τον οποιο απ οτι βλεπω στη φωτο τον εχει καβαντζωσει μην του τον παρουν😛 τα υπολοιπα ειναι θεμα χρονου να τα δοκιμασει!
 
να σας παρουσιάσω το νέο μέλος που προστέθηκε στην οικογένεια μας
Πανέμορφος ο φίλος σου...
Με το καλό να συνυπάρξετε όμορφα.
 
Recessive pied! Με ειδικη παραγγελια 3 λιλα βουλιτσες στη κοιλια! 😛
Αυτή η παραγγελία είναι μια επιπρόσθετη μετάλλαξη, ο παράγοντας αραίωσης και φυσικά ο τουρλο-pied.
 
@misalouris σε ευχαριστω παρα πολυ!

Αυτή η παραγγελία είναι μια επιπρόσθετη μετάλλαξη, ο παράγοντας αραίωσης και φυσικά ο τουρλο-pied.

Ααα ειπαμε! το ηθελα με βουλες! Δε μας πετυχε το ροζ βεβαια αλλα και το λιλα ειναι πανεμορφο!
 
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους!

Είναι ένα λιλά συννεφάκι αφράτο αφράτο που σου έρχετε να το ζουλιξεις στα φιλάκια.

Αααχχχχ το περιμενω πως και πως αυτο! ❤️️️️
 
Back
Top