Γενικά Το νέο μας καναρινάκι - Ο Ηρακλούκος μας

Omorfoulis

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.313
Πόλη
Αγρίνιο
Παιδιά όπως ανέφερα σε άλλο ποστ μετά το χαμό του Ηρακλή μας 😢ένας φίλος μου εκτροφεας μου χάρισε αυτό το μικρό πλάσματακι το οποίο είναι πανέξυπνο... Δεν περνάει τίποτε απαρατήρητο από το μικρό κόκκινο και πονηρό πλάσματακι. Πραγματικά δεν περίμενα τα καναρίνια να είναι τοοοσο περίεργα και ακόμη και να ζηλεύουν αλλά να σου το δείχνουν κι ολας... Είχα προχθές τον Τζιμακο(παροτλετ) στην βεράντα σε απόσταση από τον Ηρακλουκο, ενω χαϊδεύω τοΤζιμινι ο μικρός κόκκινος κυριουλης να έχει σκάσει από την ζήλια του και να κάνει βόλτες πέρα δώθε στο κλουβί του ενώ τεντωνε το κεφαλάκι του να με βλέπει αν ακόμη τον χαϊδεύω... Είναι δυνατόν; ούτε παπαγάλος να ήταν... 🤣Σας τον παρουσιάζω λοιπόν από απόσταση... Μη τον αγχωσω... 💞💐IMG_20200901_145121_copy_768x1024.webpIMG_20200901_145107_copy_768x1024.webpIMG_20200901_145118_copy_768x1024.webpIMG_20200901_145113_copy_768x1024.webp
 
15gwiae.jpgΚαλότυχος, είναι ένας κούκλος! 😍
Να τον χαίρεστε Βάσω μου και να περνάτε όμορφα για πολλά πολλά χρόνια!

..ένας φίλος μου εκτροφεας μου χάρισε αυτό το μικρό πλάσματακι το οποίο είναι πανέξυπνο... Δεν περνάει τίποτε απαρατήρητο από το μικρό κόκκινο και πονηρό πλάσματακι. Πραγματικά δεν περίμενα τα καναρίνια να είναι τοοοσο περίεργα και ακόμη και να ζηλεύουν αλλά να σου το δείχνουν κι ολας... Είχα προχθές τον Τζιμακο(παροτλετ) στην βεράντα σε απόσταση από τον Ηρακλουκο, ενω χαϊδεύω τοΤζιμινι ο μικρός κόκκινος κυριουλης να έχει σκάσει από την ζήλια του και να κάνει βόλτες πέρα δώθε στο κλουβί του ενώ τεντωνε το κεφαλάκι του να με βλέπει αν ακόμη τον χαϊδεύω... Είναι δυνατόν; ούτε παπαγάλος να ήταν... 🤣Σας τον παρουσιάζω λοιπόν από απόσταση... Μη τον αγχωσω... 💞💐
Βάσω γνωρίζεις να παρατηρείς, οπότε κατ΄επέκτασιν αποκτάς την ικανότητα ν΄αντιληφθείς την ευφυΐα και τα συναισθήματα του... Μη νομίζεις πως είναι πολλοί αυτοί που ασχολούνται με...🤪''τέτοιες τρέλες''.
Συνηθίζεται εδώ και πολλά πολλά χρόνια να έχουμε ένα καναρίνι για να να κελαηδά ωραία ή να έχει ωραία χρώματα και.όλα μια χαρά! Ελάχιστοι ασχολούνται ώστε να διακρίνουν την αντίληψη ή το πως νιώθουν.
Φυσικά ο νέος μικρός σου φίλος πρέπει να είναι αρκετά κοινωνικός ώστε να εξωτερίκευσει τόσο σύντομα τις διαθέσεις του! .Είχε βέβαια πολύ καλό...⭐κίνητρο! 😍
 
Ευχαριστούμε πολύ @Sissy μας ❤️️️️
Υ. Γ ρίξε μια ματιά και στη διαρρύθμιση.. Ξέρεις εσύ.. 😂
[automerge]1599573738[/automerge]
Να σου ζήσει και να το χαίρεσαι
Ευχαριστώ πολύ 😊
[automerge]1599573800[/automerge]
Κουκλαρος! Να τον χαίρεστε πολλά πολλά χρόνια 😍
Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο 😊κι εσύ το Σπυρακο σου για πολλά χρόνια 👍
[automerge]1599573842[/automerge]
Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο 😊
[automerge]1599573872[/automerge]
Να τον χαιρεσαι ειναι ενας κουκλος!
Έλλη σε ευχαριστώ πολύ 🙂
[automerge]1599573912[/automerge]
Να τον χαίρεστε! Πανέμορφος είναι ❤️️️️
Σε ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη! 🙂
[automerge]1599573941[/automerge]
Να σου ζήσει ο μικρός Καναρινστάιν.
Ευχαριστώ πολύ πολύ 😊
[automerge]1599574032[/automerge]
Φοβερά πανέμορφος. Να σου ζήσει Βάσω και να τον χαίρεσαι για πάρα πολλά χρόνια
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ Γιάννη.. Κάτι έλειπε και ήταν γρήγορη απόφαση νέου μελους😊
[automerge]1599574122[/automerge]
Σε ευχαριστώ πολύ Μαρία 😊
Είναι κούκλος! 🧿Να τον χαίρεσαι! 🙂
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλορίζικος, είναι πανέμορφος, να τον χαίρεστε!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ ΙΩΑΝΝΗ🙂
[automerge]1599606103[/automerge]
Να το χαιρεσαι Βασω, παρε ενα μανταλακι για τα φρουτα!
Σε ευχαριστώ πολύ Αντώνη, θα το τακτοποιήσω άμεσα. Έχεις απόλυτο δίκιο. 👍😊
 
Back
Top