Γενικά Το νέο μου καναρίνι (μάλλον) αχάτης κόκκινο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης hristosp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

hristosp

PB Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2008
Μηνύματα
64
Πόλη
Άλιμος
Καλησπέρα σε όλους σας δείχνω μερικές φώτο από τον καινούριο φίλο μου. Αχάτης κόκκινος δεν είναι; Γιατί δεν ξέρω και πολλά από ράτσες.
 

Συνημμένα

  • Ο φίλος μου 6.webp
    Ο φίλος μου 6.webp
    63,7 KB · Προβολές: 111
  • Ο φίλος μου 5.webp
    Ο φίλος μου 5.webp
    84,6 KB · Προβολές: 94
  • Ο φίλος μου 3.webp
    Ο φίλος μου 3.webp
    81,3 KB · Προβολές: 101
Να σου ζήσει, καταπληκτικός ως προς στην εμφάνιση, απο φωνή εσύ ξέρεις. Μήπως ξέχασες να βάλεις άμμο στο κλουβί;
 
Ευχαριστώ πολύ έχει πολύ καλή φωνή βάζω λευκό χαρτί α4 νομίζω είναι καλό;
 
ναι μια χαρά, απλά νομίζω ο ΙΟΑ εννοεί να στρώσεις κάτι σαν πάτο στο κλουβί (πάνω απο τα σιδερα) ειτε απο χαρτι ειτε απο εφημεριδα και ν ατου βάλεις ειδική άμμο για πουλιά, που τα βοηθάει στην χώνεψη και γενικά στην καλύτερη υγιεινή του μικρού σου φίλου...
 
  • Like
Αντιδράσεις: ΙΟΑ
Nα τοχαιρεσαι, ειναι ολοιδιο με το δικο μου. Μονο που το δικο μου ειναι κοριτσακι κ μανουλα.
 
Μου φαίνεται ότι πρέπει να αφαιρέσεις το μεσαίο κλαδάκι (πατηθρα) ωστε το πουλάκι να μπορεί να πετάει στα δύο κλαδάκια που βρίσκονται στις άκρες του κλουβιού. Υπολόγισε επισης να έχει χώρο όταν γυρίζει, να μην βρίσκει η ουρά του στα κάγκελα και σπάει. Μου φαίνεται ότι πρέπει να αφαιρέσεις το μεσαίο κλαδάκι (πατηθρα) ωστε το πουλάκι να μπορεί να πετάει στα δύο κλαδάκια που βρίσκονται στις άκρες του κλουβιού. Υπολόγισε επισης να έχει χώρο όταν γυρίζει, να μην βρίσκει η ουρά του στα κάγκελα και σπάει.
Στον πάτο του κλουβιού να βάλεις χαρτί ή άμμο.

Αν είσαι στην αρχή, διάβασε και αυτό!
https://community.petbirds.gr/threads/Συνοπτικός-οδηγός-Γενικές-αρχές-φροντίδας-πουλιών.2393/
 
Πολυ ομορφο πουλακι! Να το χαιρεσαι. Μαρεσε ιδιαιτερα κ το κλουβακι κ γενικα ολα τα συνεργα.
 
Σας ευχαριστώ και πάλι όλους είμαι αρχάριος και θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας.
 
Να σου ζήσει το πανέμορφο φιλαράκι σου! Ειναι αξιολάτρευτο!
 
Να χαιρεσαι το καινουργιο σου φιλαρακι, πανεμορφο ειναι

ΜΦΧ
Πανος
 
Back
Top