Γενικά Το νέο μου καναρίνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bill97
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σε ευχαριατω πολυ να σαι καλα
Μια ερωτηση αυητη η χυμα βιραμινη που εχει το pet shop κιτρινη η κοκκινη εονα7 καλη να του τη βαλω η να τη πεταξω ;
 
Να σου ζήσει! Για να σου ζήσει όμως και να είναι μία χαρά θα πρέπει να κάνεις ότι σου είπε η @eva vrs! Η πατήθρες πρέπει να αλλαχθούν και να μπουν σε σωστή διάταξη, να πετάξεις την χύμα βιταμίνη, να πάρεις ένα σουπιοκοκαλο και να εμπλουτίσεις την διατροφή του με φρούτα, λαχανικά και βότανα.
Ποια τροφή του παίρνεις;
 
Ναι τη βιταμινη του δεν θα του τη ξαναβαλω
Το εχω υποψιν
Ναι το ξερω να του βαζω αγγουει μαρουλι κτλ
Τροφη τη στελνω σε φοτο
 

Συνημμένα

  • received_432988040815004.webp
    received_432988040815004.webp
    38,8 KB · Προβολές: 7
Να τον χαίρεσαι τον νέο φιλαράκο σου.
Αντι για αυγοτροφή μπορείς να του δίνεις 2 φορές την εβδομάδα 1/2 φρεσκοβρασμένο (12-15 λεπτά) αυγό το οποίο θα αφήνεις στο κλουβί για 3-4 ώρες γιατί μετά χαλάει ειδικά το καλοκαίρι.
Καλό είναι να έχεις διαθέσιμη και μια επώνυμη συσκευασμένη αυγοτροφή.
 
Βασίλη για να έχεις μια πιο σφαιρική άποψη πάνω στο με τι πρέπει να τρέφονται τα καναρίνια μπορείς να διαβάσεις τον παρακάτω βοηθητικό οδηγό : https://community.petbirds.gr/threa...αρποί-για-τα-πουλιά.26454/page-2#post-2390165

Υ. Γ. Είμαι σίγουρος πως θα σε βοηθήσει πολύ και θα κάνει τον νέο σου φίλο πολύ χαρούμενο 😉🙂
 
Καλησπέρα Βασίλη! Καλώς το δέχτηκες το νέο φτερωτό φιλαράκι σου! Να σου ζήσει πολλά χρόνια και να το χαίρεσαι με με μελωδικά κελαηδίσματα και κυρίως υγιές! Εύχομαι να μην σας προκύψουν προβλήματα υγείας και να σας πάνε όλα καλά! 😉🙂👍
 
Να το χαιρεσαι!

Η τροφή σου ειναι πολυ καλη.
Οι κατω πατηθρες δεν χρειαζονται καθολου και ειναι και επικίνδυνες θα έλεγα γιατι μπορει να πιαστει το ποδι του πουλιού στο κενο της πατηθρας αναμεσα σε πατηθρα και πατηθρο της ταιστρας.

Οι επανω πατηθρες πρεπει να εχουν κενο απο τα πλαινα του κλουβιου τοσο που το πουλι να κανει στροφή χωρις να βρίσκει η ουρα στα καγκελα.
 
Καλημερα
Μια ερωτηση πως μπορω να δω τι ηλικια εχει ο φατσας; Γτ δεν βλεπω να κελαηδαει κανει τσιου και τιτιβιζει μονο
 
Back
Top