Φροντίδα Το νέο μου κλουβί για το lovebird που αναμένω

Ωχ τι υπερπαραγωγή ειναι αυτή που δεν καταλαβαίνω και πως λειτουργεί; :)
 
Ύψος-1.02
Βάθος-34
Φάρδος-45 και το πάνω μέρος -29

Έχει δύο πόρτες μπροστ και 4 υποδοχές για τάιστρες
 
Α ναι είναι πλάγια η φωτογραφία, το είδα, πολύ όμορφο είναι άντε με το καλό να μπει ο ένοικος!
 
Έχει 4 εξωτερικές ταιστρες και από το μαγαζί μου είπαν τις 2 να τις κάνω για νερό.. Εγώ πήρα και μια ποτιστρα κανονική... Τι να κάνω;
 
Να χρησιμοποιήσεις την ποτίστρα που πήρες. Τις ταίστρες αυτές να τις προσέχεις, βλέπω ότι σηκώνεται πολύ εύκολα το πορτάκι τους και τα lovebirds είναι πανέξυπνα πουλιά και δεινοί δραπέτες. Μην έχεις καμιά συμφορά. Τις δύο κατάργησέ τες και ασφάλισέ τες με καλό δέσιμο με χοντρό ανοξείδωτο σύρμα. Αλλά και αυτές που θα χρησιμοποιήσεις να τις μανταλώνεις με κάποιο τρόπο. Το ίδιο ισχύει και για κάθε πόρτα ή πορτάκι. Μεγάλη προσοχή. Ανοίγουν τα πάντα.
 
Οκ...
Και αν υπάρχει και κάτι ακόμα που θα πρέπει να προσέξω για το συγκεκριμένο κλουβί με το lovebird περιμένω σχόλιο..
 
2 πατηθες μονο σε αυτο το μεγαλο κλουβι ειναι λιγες. Μπορεις να προσθεσεις και σχοινενιες πατηθρες τυπου boing ή με κρικους ενωμενους ωστε το/α πουλι/α να παιζουν και να σκαρφαλωνουν. Επισης να παρεις μπολικα παιχνιδια για να απασχολουνται. 😉
 
Τι σχοινί μπορώ να χρησιμοποιήσω ;
Δε μπορώ να βρω το άρθρο με τα κατάλληλα υλικά για τα παιχνίδια..
Μπορεί κάποιος να το βάλει εδώ σα σχόλιο.
 
Back
Top