Γενικά Το νέο μου μωρό Lovebird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Olia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Olia

PB New Member
Εγγραφή
28 Φεβ 2017
Μηνύματα
12
Πόλη
Αθήνα
Πολύ ωραία. Όποτε θέλεις μπορείς να μας το παρουσιάσεις.

Να το χαίρεσαι.

Σταύρο σ'ευχαριστώ πολύ!
Να 'τος ο μικρούλης μου λοιπόν, ακόμα το ταΐζω με κρέμα αλλά αρχίζει και βγαίνει από την φωλιά του!

IMG_3657 (1).webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Θαυμάσια νέα! Καλώς το δέχτηκες το παπαγαλάκι σου! Τα κατάφερες και βρήκες αυτό που αναζητούσες!

Να σου ζήσει πολλά χρόνια και να χαίρεσαι την συντροφιά του! Το γλυκό, νεογνικό του πρόσωπο το κάνουν πολύ γοητευτικό και αξιαγάπητο!
 
Τελικά από που και πόσο το βρήκες; Ψάχνω κι εγώ μωράκι...
απο αγγελία στη xe. Παραλίγο να την πατήσω με έναν απο εκεί μέσα με κακή φήμη αλλά τελικά στάθηκα τυχερή, το πήρα από μια κοπέλα. ανάλογα την ηλικία είναι η τιμή, ο δικός μου έκανε 40, λίγο πιο μεγάλα-60 και τα πιο μικρά-πιο φτηνά (αλλά είπα να μη το ρισκάρω)
Μου τα έδειξε όλα και μου έδωσε μαζί και κρέμα για τις πρώτες μέρες και μιλάμε και καμια φορά με ρωτάει αν ολα είναι καλα
 
Σου είναι εύκολο να μου στείλεις την αγγελία να μιλήσω μαζί της, αφού έμεινες ευχαριστημένη;
 
Σου είναι εύκολο να μου στείλεις την αγγελία να μιλήσω μαζί της, αφού έμεινες ευχαριστημένη;
δεν βρίσκω,την έχει κατεβάσει μάλλον. αν θέλεις μπορώ να σου στείλω το τηλ με pm. είχε και άλλα μικρά, δεν ξέρω αν πρόλαβε να τα δώσει
 
δεν βρίσκω,την έχει κατεβάσει μάλλον. αν θέλεις μπορώ να σου στείλω το τηλ με pm. είχε και άλλα μικρά, δεν ξέρω αν πρόλαβε να τα δώσει

Ναι, θα το ήθελα αν σου είναι εύκολο. Σ' ευχαριστώ πολύ.
 
Olia, να το χαίρεσαι το μικρό σου. Πες μας όμως την ηλικία του ή μάλλον βασικά άνοιξε ένα νέο θέμα και γράψε μας πληροφοριές ώστε να βοηθηθείς σχετικά με τη φροντίδα του, ειδικά μάλιστα που τρέφεται ακόμα με κρέμμα.

Sorry, δεν είχα προλάβει να δω ότι ήδη έχεις ανοίξει νέο θέμα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ ωραίο είναι! Σαν ψεύτικο. Να σου ζήσει.
Με την κρέμμα τι γίνεται; Ποια χρησιμοποιείς; Σε τι αραίωση; Δίνεις μόνο κρέμμα ή τρώει και κάτι άλλο; Με τι συχνότητα το ταΐζεις;
Ποια η ηλικία του μικρού υπέροχου;
 
Καλορίζικο και με υγεία!

Νόμιζα ότι το ψάχνεις το θέμα. Πώς και τόσο βιαστικά και μάλιστα τόσο μωρό χωρίς να έχεις προηγούμενη εμπειρία με ταΐσματα; Διαφωνώ με αυτόν που στο πούλησε και την ανευθυνότητά του κι όχι τόσο με εσένα που δεν γνωρίζεις τους κινδύνους.
 
απο αγγελία στη xe. Παραλίγο να την πατήσω με έναν απο εκεί μέσα με κακή φήμη αλλά τελικά στάθηκα τυχερή, το πήρα από μια κοπέλα. ανάλογα την ηλικία είναι η τιμή, ο δικός μου έκανε 40, λίγο πιο μεγάλα-60 και τα πιο μικρά-πιο φτηνά (αλλά είπα να μη το ρισκάρω)
Μου τα έδειξε όλα και μου έδωσε μαζί και κρέμα για τις πρώτες μέρες και μιλάμε και καμια φορά με ρωτάει αν ολα είναι καλα

Το ρίσκο με το τάισμα στο χέρι από άνθρωπο που δεν έχει αρκετή πείρα με το θέμα είναι μεγάλο. Επίσης είναι λάθος για την ψυχολογία τους να μεγαλώνουν χωρίς άλλα πουλιά καθώς πολλά εξανθρωπίζονται σε τόσο μεγάλο βαθμό κι έχουν προβλήματα συμπεριφοράς στην πορεία.
 
Καλορίζικο και με υγεία!

Νόμιζα ότι το ψάχνεις το θέμα. Πώς και τόσο βιαστικά και μάλιστα τόσο μωρό χωρίς να έχεις προηγούμενη εμπειρία με ταΐσματα; Διαφωνώ με αυτόν που στο πούλησε και την ανευθυνότητά του κι όχι τόσο με εσένα που δεν γνωρίζεις τους κινδύνους.
Γιατί βιάστηκα; Από πέρσι το έψαχνα απλά δεν έχω κάνει ποστ εδώ. Επίσης έχω μεγαλώσει αρκετά πουλιά, από μικρή ασχολούμαι με τα ζωα, και τα έσωζα και τα τάιζα στο χέρι. Δεν θα έπαιρνα αν δεν είχα εμπειρία.
35 ημερών είναι και ήδη αρχίζει και βγαίνει έξω. Έχω μεγαλώσει πολύ μικρότερα πουλιά.
Βασικά μόνο κατηγορίες δεν περίμενα να ακούσω εδώ!
 
Βασικά μόνο κατηγορίες δεν περίμενα να ακούσω εδώ!

Kάνε μου μια παράθεση σε παρακαλώ ακριβώς το σημείο που σε κατηγόρησα. Σκέφτηκα να παραθέσω μερικά θέματα με νεαρά πουλάκια που έτρωγαν κρέμα και χάθηκαν άδοξα αλλά δεν ήθελα να τα θυμηθούμε και να στεναχωρεθούμε μόνο για να σου τονίσω το ρίσκο. Όπως είπα αρχικά, εύχομαι να έχει υγεία το πουλάκι χωρίς να παύω να θεωρώ ανεύθυνο αυτόν που στο πούλησε.
 
Back
Top