Γενικά Το νέο μου σκουφάτο καναρινάκι

PanagiotisAgrinio

PB Member
Εγγραφή
8 Απρ 2020
Μηνύματα
518
Πόλη
Αγρίνιο
Καλημέρα στην παρέα! Το καναρινακι αυτό θα είναι ο αρσενικός της κόκκινης Μωσαικης μου καναρας καθώς θέλω να μην ασχοληθώ με ρατσα αλλά με παρδαλα😛Έχει και σκουφάκι οπότε θα θέλω να δω πως θα είναι τα μικρα 😁Από τραγούδι χαλάει το κόσμο έχει πολύ καλές νότες αλλά δεν έχει τόσο διάρκεια κάτι που προσπαθεί να το βελτιώσει ο καημένος ❤️️️️️
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20201123_090204_com.android.gallery3d.webp
    Screenshot_20201123_090204_com.android.gallery3d.webp
    66 KB · Προβολές: 4
  • Screenshot_20201123_090155_com.android.gallery3d.webp
    Screenshot_20201123_090155_com.android.gallery3d.webp
    63,3 KB · Προβολές: 4
Να τον χαίρεσαι!. Και όταν μπορέσεις βάλε καμιά φωτό πιο καθαρή - κοντινή να τον δούμε καλύτερα.
Το ότι έχει σκουφάκι σημαίνει ότι το κάθε μωράκι που θα γεννηθεί, θα έχει 50% πιθανότητα να φέρει σκουφάκι, είναι εύκολο να τα εντοπίσεις από νεογνά, καθώς το κεφάλι τους είναι πιο φουσκωτό στο πάνω μέρος (ο ίδιος την πρώτη φορά που είδα ένα νεογέννητο που είχε σκουφί, δεν το υπέθεσα και νόμιζα ότι το καημένο είναι...υδροκέφαλο).
 
Ίσιαξε λίγο τις πατήρθρες (αν και οι συγκεκριμένες παίζει να μην κάθονται στην ευθεία στα συγκεκριμένα κάγκελα) και κυρίως μην τις έχεις τόσο άκρη και τόσο κοντά στην ταιστρα.
Εγώ στο συγκεκριμένο κλουβί θα έβαζα μόνο μια στο κέντρο.
 
@ianos Σε ευχαριστώ Γιάννη! Προσπάθησα για πιο κοντινη αλλά φοβόταν,δεν έχει ακόμα συνηθίσει το χώρο του.
[automerge]1606120737[/automerge]
@ΜΑΡΙΑαα Να σε καλά Μαρία,σε ευχαριστώ!
[automerge]1606120930[/automerge]
@patrickios Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!Οι πατήθρες όπως σωστά υπέθεσες δεν εφαρμόζουν τόσο καλά στα κάγκελα για αυτο και ολας ειναι λίγο στραβή.Με το που ανοίξουν τα μαγαζιά θα παω να πάρω καβίλιες για να τις αντικαταστήσω τελείως τις πλαστικές.
 
@PanagiotisAgrinio Καλημερα!τι κουκλι ειναι αυτο;τι μωρο ειναι αυτο;πω πω ειμαι τρελαμενη με τα σκουφατα!Να το χαιρεσαι και καλους απογονους με την θηλυκια με πολλα σκουφακια!ειναι υπεροχος 😍
 
@Toliscr7 Το συγκεκριμένο είναι κοινό καναρινακι. Τα Gloster έχουν μεγαλύτερο σκουφί και νομίζω είναι λίγο πιο μεγαλόσωμα. Παραδόξως για κοινό καναρινι χαρακτηριστικο χρώματακι στην πλάτη του, όμοιο με gloster
 
Back
Top