Γενικά Το νέο μου budgie μετά την απώλεια του Νίνο

harabudgie1

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουν 2015
Μηνύματα
344
Πόλη
Πάτρα
Μετα την απολεια του αγαπημενου μου Νινο

01-160.webp

χθες στο μεσημερι απεκτησα εναν καινουργιο φιλο τον Μπεμπη. Μεχρι στιγμης με αφηει και τον χαιδευω και ανεβαιει στο χερι μου. Δεν γνωριζω την ηλικια του αλλα μου φαινεται ειναι μικρο.

02-xara-142.webp
 
Να σου ζήσει ο Μπέμπης σου, κούκλος φτου φτου!
Κι εγώ μικρός λέω πως είναι. Από που τον πήρες από μαγαζί; Γιατί βλέπω λίγο ταλαιπωρημένη την ουρίτσα.
 
Ναι απο ενα πετσοπ το πηρα τι να κανω για να γινει οπως πριν;
 
Τίποτα, θα βγάλει καινούργια με την πρώτη πτερόρροια ή την κανονική του πτερόρροια αναλόγως της ηλικίας του.
Εσύ τώρα καλή διατροφή, καθαριότητα και παιχνίδι :)
Α πάρε και τον πλήρη οδηγό φροντίδας να τον ανοίγεις που και που, έχει τα πάντα για να μην ψάχνεις
https://community.petbirds.gr/threads/Οδηγός-φροντίδας-παπαγάλων.26295/
 
Να χαίρεσαι τον καινούριο σου φίλο Χαρά. Χωρίς να θέλω να το παίξω ειδικός και να σε στεναχωρήςω, νομίζω ότι ο μπέμπης σου, είναι μπέμπα! Το χαλινό του έχει το ίδιο χρώμα με της Χαρούλας μου όταν την πήρα νομίζοντας ότι είναι αρσενικό. Ανοικτό γαλάζιο με λευκούς κύκλους στα ρουθούνια. Βέβαια μπορεί να κανω και λάθος...
 
Χαρά θα συμφωνησω με τα παιδιά. Είναι μπεμπα. Αν δεις κάποια θέματα που έχουν δημοσιεύσει οι χρήστες του σάιτ θα βεβαιωθεις αν είναι αρσενικό η θυλικό
 
Να σου ζήσει το πετουμενο! Πολύ όμορφο πουλακι! Ανεξαρτήτου φύλου έχω την αίσθηση ότι θα είναι ελαφρώς πιο μεγαλοσωμο! Να σου ζήσει!
 
Να σου ζησει ειναι πολυ ομορφη!
Μαρεσει που το κεφαλακι της εχει πιτσιλιες.
Ειναι σιγουρα πανω απο 5,6 μηνων γιατι τα μωρα εχουν μπεζ,ροζ χαλινο. Αλλα φαινεται νεαρουλι!
Να μας βαζεις πολλες φωτογραφιες να την καμαρωνουμε την Μπεμπα ❤️️️️
 
Τοσο νωρις και δέχεται και χαδια;! Με το καλο!👍
 
Ευχαριστω πολυκαι εγω για αυτο εχω παραξενευθει θα ανεβαζω συχνα φωτογραφιες. Πηρα και κεχρι σε λιγο καιρο που θα συνιθησει να τρωει κεχρι θα ξεκινησω εκπαιδευση.

Τελικα ειναι μπεμπα; 😛
 
Να σου ζησει η Μπεμπα(?) σου! φενεται πως το γαλαζιο μπαντζι είναι πολυ δημοφηλες.😛
Εγω το δικο μου το είχα παρει για θυληκο και μετα απο κανα μήνα τελικα αποδείχτηκε αρσενικο
 
Back
Top