Γενικά Το νέο Lovebird που αγόρασα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης epo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

epo

PB Member
Εγγραφή
3 Μαϊ 2007
Μηνύματα
720
μετα απο 3 μηνες... Βρηκε πλεον τη γυναικα της ζωης... Του...😀! Μιλαμε για το νεο Lovebird που αγορασα. Για να ζευγαρωσουν με το ηδη υπαρχον...

αν υποθεσουμε οτι εκεινο ειναι αρσενικο... Βεβαια... Βρηκα τη νυφη!

μελετησα βιβλια, αρθρα κ μετα απο προσωπικη επαφη με φιλο που αναπαραγει Lovebirds διαλεξα ενα που οπτικα να διαφοροποιειται στα σημεια αναφορας με το αλλο!

μερικα ειναι τα εξης

-Οι θηλυκές τείνουν να είναι πιό εύρωστες και βαρύτερες στην κατασκευή από τα αρσενικά, και δειχνουν έτσι ως ελαφρώς μεγαλύτερες!
-Γενικά γίνεται αποδεκτό ότι θηλυκα έχουν τα πιό επίπεδα ευρύτερα κρανία από τα αρσενικα…
- Τα θηλυκά κουρνιαζουν με τα πόδια πιο ανοιχτα!
- Η θηλύκια δίνει την εντύπωση ότι όλα τα φτερά της ουρας είναι στο ίδιο μήκος,. Το αρσενικό φαίνεται να έχει μια διαμορφωμένη V σχηματος ουρά, και το θηλυκό σαν σχημα βενταλιας!

ο χρονος θα δειξει... Οπως ξερουμε... Μονο το dna test παρεχει σαφη απαντηση!


παντως η μικρη ειναι πολυ ημερη κ μια γλυκα γενικοτερα...


σημειωτεον...
το ζευγος ακομη ειναι σε ξεχωριστες ''καμαρες" κλουβια, απεναντι-απεναντι... Μεχρι να γνωριστουν!

θα ενημερωσω για εξελιξεις<;
 

Συνημμένα

  • ttt.webp
    ttt.webp
    69,2 KB · Προβολές: 94
  • P4100263.webp
    P4100263.webp
    66,1 KB · Προβολές: 95
Άντε βρε, να σας ζήσει το κορίτσι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: epo
Γιώργο μου να σου ζήσει η πανέμορφη κουκλίτσα σου! Εύχομαι να πετύχει το προξενιώ και να χαρείς ( οταν ο χρόνος το επιτρέψει) και τους απογόνους τους!

Ποσο χρονών είναι το " κορίτσι";

Πώς θα την βαφτήσεις; Πρόσεξε τί θα πείς αν θες να παραμείνουμε φίλοι!:D

Πολύ χρήσιμες και οι πληροφορίες που βρήκες! Σε ευχαριστούμε πολύ που τις μοιράστηκες μαζί μας!
 
  • Like
Αντιδράσεις: epo
μπραβο ρε γιωργο! Ωραια η κουκλα. Πως τα βλεπεις μεταξυ τους ολα καλα ταιριαξαν; Ποσο την πηρες και απο που; Εννοω ηταν μονη της στο πετσοπ και στην εδωσαν. Απο αλλο μαγαζι ετσι;ηλικια ξερεις στο περιπου μηπως. Αφου ειναι και ημερη σχετικα μια χαρα δε θα σε δυσκολεψει πολυ. Βαλε καμια φοτο με τα 2 μαζι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: epo
πολυ ομορφη να σου ζησει και με το καλο να σου χαρισει πολλους ομορφους απογονους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: epo
να σου ζήσει το κορίτσι, μακάρι να ταιριάξουν και να αποκτήσουν σύντομα απογόνους!

πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες για τα Lovebirds!
 
  • Like
Αντιδράσεις: epo
ευχαριστω πολυ ολους!

georgina δεν εχω σκεφτει ονομα... Προτεινεις κατι;😀!

naso ειναι του 2007 συμφωνα με το δαχτυλιδι παντα. Γραφει 07-45 και ειναι απο γερμανια! Ενω ο κυριος βελγος!

την αγορασα σε αλλο pet shop φυσικα κ 35 ε! Καλη τιμη σχετικα...ηταν με ενα αλλο αλλα μου την πουλησαν κ εκεινο το εβαλαν σε μια κλουβα με αλλα 2 κιτρινα...

ακομη τα εχω σε ξεχωριστα κλουβια διπλα διπλα...
το αρσενικο που εχει αρκετα ημερεψει πλεον το βγαζω στο δωματιο κ αφου εκατσε στο κλουβι της δοκιμασε να τη δαγκωσει, στα ποδια...
το πρωι που εβαλα για λιγο αυτη μεσα στο δικο του καθησαν ησυχα αλλα επιφυλακτικα...
εννοειται παντα ειμαι εκει οταν τα εχω μαζι...

αυτη ειναι φοβιτσιαρα αλλα δε δαγκωνει σχεδον καθολου σε σχεση με τον αρσενικο!

θα ενημερωσω με νεες φωτο soon...
 
πολύ όμορφη! Να την χαίρεσαι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: epo
να το παρεις το κοριτσι να το παρεις τι το παιδευεις... 😀
να σου ζησουν και τα 2...


οσο για το δαγκωμα στα ποδια! Σημαινει κατι;το κανουν τα δικα μου συνεχεια
 
  • Like
Αντιδράσεις: epo
Back
Top