Το νεο μου εκτροφειο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης GALEKOS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

GALEKOS

PB Member
Εγγραφή
23 Φεβ 2008
Μηνύματα
326
Πόλη
Θήβα
σημερα τελειωσα και σας παρουσιαζω το νεο εκτροφειο μου, μπορειτε να κρινετε την κατασκευη και να δεχτω τις παρατηρησεις σας.
Το νεο μου εκτροφειο μου ειναι σιδηροκατασκευη η κλουβα, και την εχω σε ενα χωριστο δωματιο κατω στην αυλη, με ολα τα απαραιτητα συνεργα (ρευματοδοτες, βρυση για τον καθαρισμο του χωρου και των κλουβιων, τις απαραιτητες τροφες κλπ) με σιτες στιν πορτα και τα παραθυρα γαι τα ζωυφια και τις μυγες και τα αλλα εντομα.H συστοιχια εναι τετραωροφη με 2 διαμερισματα ο οροφος διαστασεων 50 χ 40. Η διαστασεις της κλουβας ειναι 220 χ 120 χ 40.
Ο φωτισμος του χωρου ειναι ο ειδικος φωτισμος με τις λαμπες φθορισμου arcadia birds.
 

Συνημμένα

  • HPIM0996.webp
    HPIM0996.webp
    51,2 KB · Προβολές: 915
  • HPIM1000.webp
    HPIM1000.webp
    58,5 KB · Προβολές: 884
  • HPIM1002.webp
    HPIM1002.webp
    51,9 KB · Προβολές: 772
  • HPIM1011.webp
    HPIM1011.webp
    66,3 KB · Προβολές: 703
  • HPIM0991.webp
    HPIM0991.webp
    45,2 KB · Προβολές: 669
Φιλε ωραια η κλουβα σου.
Θα ηθελα να σου δωσω ομως μια συμβουλη υδραυλικης φυσεως
Ετσι οπως εχεις συνδεσει την αποχετευση του νιπτηρα στην πιο χοντρη σωληνα αποχετευσης,θα εχεις εντονη μυρωδιακαι μικροβια.
Πρεπει να κανεις τη σπιραλ σωληνα σε σχημα U και να προσθεσεις
αλλη σωληνα για να φτασει εκει που την εχεις ενωσει τωρα.
Πιστευω να καταλαβες τι λεω.
Ειναι ευκολη κατασκευη.


Φωτης
 
ωραια η κλουβα. Επειδη σκεφτομαι να φτιαξω και εγω 1 ιδια, γραψε μου σε παρακαλω αναλυτικα ποσο σου στοιχησε.
ευχαριστω!
 
ευχαριστω φωτη για τις συμβουλες σου ειναι δεκτες
 
καλησπερα φιλε μου
λοιπον εκτος του σενιαρισματος του δωματιου η συστοιχια μου στοιχισε ταψακια, σιδερα, προσοψεις, λαμαρινες γυρω στα 350 ευρω εχω δηλαδη 8 κλουβια 50 χ 40
 
Οι προσόψεις και τα πλαϊνά είναι από κουνελοσυρμα;
Τέλεια δουλειά...
 
Back
Top