Γενικά Το νεο μου καναρινι

Alexandros K

PB New Member
Εγγραφή
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
310
Πόλη
Πειραιάς
Καλημερα στην ομαδα εδω και 2 βδομαδες πηρα ενα καναρινι ειναι θυλικο και θα το βαλω για ζευγαρωμα με καναρο που προσπαθω να βρω. Την εχω βγαλει Φωτεινη και περιμενω τις γνωμες σας, επισης για τι ειδος σας κανει εμενα μου εκανε για μαλινουα. Τις φωτογραφιες θα της περασω σε λιγο γιατι μου λεει το αρχειο ειναι μεγαλο.
 
Καλημερα στην ομαδα εδω και 2 βδομαδες πηρα ενα καναρινι ειναι θυλικο και θα το βαλω για ζευγαρωμα με καναρο που προσπαθω να βρω. Την εχω βγαλει Φωτεινη και περιμενω τις γνωμες σας, επισης για τι ειδος σας κανει εμενα μου εκανε για μαλινουα. Τις φωτογραφιες θα της περασω σε λιγο γιατι μου λεει το αρχειο ειναι μεγαλο.
Θα περιμενουμε τις φωτογραφίες... μην ξεχάσεις την καραντίνα τόσο στην κοπελιά που έφερες όσο και στην παρέα (αρσενικό) που θα έρθει..
Το αν είναι τελικά μαλινουά μόνο ο εκτροφέας μπορεί να μας το επιβεβαιώσει...
Βλέπεις ως θηλυκό δεν θα μπορέσουμε ποτέ να ακούσουμε τις ωδικές ικανότητές του.
 
Θα περιμενουμε τις φωτογραφίες... μην ξεχάσεις την καραντίνα τόσο στην κοπελιά που έφερες όσο και στην παρέα (αρσενικό) που θα έρθει..
Το αν είναι τελικά μαλινουά μόνο ο εκτροφέας μπορεί να μας το επιβεβαιώσει...
Βλέπεις ως θηλυκό δεν θα μπορέσουμε ποτέ να ακούσουμε τις ωδικές ικανότητές του.

Κ. Μισαλουρη αν και δεν κελαιδαει εχει αλλη ομορφια, η μια πλευρα του κεφαλιου πανω απο το ματι εχει μια μαυρη γραμμη ενω στην αλλη πλευρα οχι. Την εχω σε μια ευρυχωρη ζευγαρωστρα 60χ40.

Ωριστε και οι φωτο που υποσχεθηκα. Συγνωμη για τους τιτλους των φωτογραφιων ητανε λογο βιασυνης:D.
 

Συνημμένα

  • χαχαχαχχαχ.webp
    χαχαχαχχαχ.webp
    7,3 KB · Προβολές: 111
  • χιχιχιχιχιιχ1.webp
    χιχιχιχιχιιχ1.webp
    10,5 KB · Προβολές: 110
  • χιχιχιχιχιχ.webp
    χιχιχιχιχιχ.webp
    7,7 KB · Προβολές: 102
να το χαιρεσαι το καναρινακι σου Αλεξανδρε ειναι πολυ ομορφο
 
Είναι μικρές και εμένα δε με βοηθάνε να το καμαρώσω...
Όπως και να ναι... Να το χαίρεσαι...

Ωχ συγνωμη Κ. ΜΙσαλουρη δεν μπορεσα να τις κανω πιο μεγαλες. Παντος για τι καναρινακι το κανετε;
 
Ωχ συγνωμη Κ. ΜΙσαλουρη δεν μπορεσα να τις κανω πιο μεγαλες. Παντος για τι καναρινακι το κανετε;
Και μεγάλες να ήταν εκτός από το κίτρινο δεν νομίζω πως κάποιο άλλος εκτός του εκτροφέα του καναρινιού μπορεί να σου περισσότερα...
Επειδή δεν φαίνεται έχει δαχτυλίδι;
Αν ναι ίσως ψάξουμε να βρούμε το "ιστορικό" του και να μάθουμε περισσότερες λεπτομέρειες...
Αν όχι πολύ φοβάμαι πως θα πρέπει να αποδεχτείς την ιδέα πως ποτέ δεν θα μάθεις..
 
Όπως και να'χει Αλέξανδρε, μαλινουά ή οχι, τώρα αυτό το πουλάκι είναι το καναρινάκι σου, το οποίο αγαπάς και φροντίζεις.
Να τη χαιρεσαι!
 
Δαχτυλιδη δεν φερει αλλα οπως ειπατε τωρα ειναι το παιδι μου και δεν με ενοιαζε να μαθω αν ειναι μαλινουα η οχι απλα ρωτησα. Σας ευχαριστω ολους και ναι θα το προσεχω σαν τα ματια μου.
 
Δεν ξέρει τι καναρίνια έχει;

Δεν τον ρωτησα τι καναρινι ειχε γιατι και γω ειμουνα ενθουσιασμενος και οπως ξερεται εμεις τα παιδια οταν ενθουσιαζομαστε κανουμε σαν μουρλα και ξεχναμε τα παντα:D.
 
Δεν τον ρωτησα τι καναρινι ειχε γιατι και γω ειμουνα ενθουσιασμενος και οπως ξερεται εμεις τα παιδια οταν ενθουσιαζομαστε κανουμε σαν μουρλα και ξεχναμε τα παντα:D.
Ποτέ δεν είναι αργά... και σαν παιδί έχεις δικαίωμα και υποχρέωση να μαθαίνεις.
Με την πρώτη ευκαιρία τον ρωτάς
 
Ποτέ δεν είναι αργά... και σαν παιδί έχεις δικαίωμα και υποχρέωση να μαθαίνεις.
Με την πρώτη ευκαιρία τον ρωτάς

😀 σας ευχαριστω K. @misalouris εχω ομως ενα καναρινι 6 χρονων μπορω να το βαλω να ζευγαρωσει φετος;
 
Back
Top