Γενικά Το νεο μου lovebird

CockatieLOwneR

PB New Member
Εγγραφή
15 Ιουν 2009
Μηνύματα
34
Πόλη
Πειραιάς
Καλησπερα σε ολους/ες,την προηγουμενη βδομαδα αγορασα ενα black-masked Lovebird(ακολουθει και φοτο) αλλα δν ξερω πως να το ονομασω; ,θελω αν μπορειτε να με βοηθησετε να του βρω ενα ονοματακι😛και κτ αλλο γινεται να μεινει μονο του η υποχρεοτικα τα Lovebird ζουνε με το ταιρι τους;Ευχαριστω

Φιλικα Πανος
 
να σου ζησει ειναι πολυ ομορφο, δεν ειναι απαραιτητο να εχει ταιρι αρκει να του προσφερεις εσυ συντροφια σε αυτην την περιπτωση
 
η συμβουλη μου ειναι αν παρεις ποτε δευτερο μετα τον σεπτεμβριο. Γιατι τον αυγουστο θα μπει και σε πτερορια,., αλλα εκτος απο αυτου καλυτερα να μαθει πρωτα εσενα και τον χορο του καλα...
 
εγω εχω μανια να βγαζω ελληνικα ονοματα στα πτηνα μου... Το ενα το λεω μιτσο... και το αλλο πιτσα,.../. ας πυμε αν ηταν θυλικο επειδη το πηρες ιουλιο μπορεις να το βγαλεις ιουλια...
 
Να σου ζησει, ειναι ομορφο! 🙂
Στα ονομα δεν μπορω να σε βοηθησω, δεν ειμαι καλη σε αυτα...😛
 
Να σου ζησει! Ριξε μια ματιά στο εορτολόγιο και θα βρεις παρα πολλά ονοματα!
 
Να το χαιρεσαι ειναι γλυκα! Τα ιδια εχουμε! Αν θελεις να δεθεις μαζι του καλο ειναι να μην του παρεις αλλο προς το παρον. Δε θα καταφερεις να το εξημερωσεις. Θα δεθει με το αλλο. Τα δικα μου να φανταστεις που τα εχω 9 μηνες δεν τα εχω καταφερει και ας ασχολουμαι μαζι τους. Να του βαζεις πολλα παιχνιδακια για να ασχολειται.
 
Back
Top