Ασθένειες Το παπαγαλάκι μου έχει λίγη αστάθεια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ariaki

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιαν 2021
Μηνύματα
26
Πόλη
Πάτρα
Καλησπέρα! έχω παρατηρήσει ότι το παπαγαλάκι μου σήμερα έχει λίγη αστάθεια και 2 μέρες τώρα είναι με γυρισμένη τη πλάτη..δυσκολεύεται κάπως σκαρφαλώσει και του παίρνει περισσότερο χρόνο...Τρώει και πίνει κανονικά...Σας έχει τύχει κάτι παρομοιο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
@Tony Forpus Κοκατιλ.συνήθως πάντα είναι γυρισμένο και μας κοιτάει...Και μας μιλάει Αλλά τώρα έχει χαμηλώσει πάνω στο κλαδί ..Και δεν έχει καθόλου ενέργεια ..
 
Εκ περογραφης φαινεται οτι κατι το απασχολεί.
Πες μας αν θες δυο λογια για τις συνθηκες διαβιωσης και διατροφης.

Ποιο μειγμα τρωει και ποιες αλλες τροφες,αν το βλεπει ηλιος κτλ
 
@Tony Forpus ήδη μίλησα ...θα το πάω να δούμε..
[automerge]1628452677[/automerge]
@Tony Forpus Τις τελευταίες μέρες λόγω ζέστης αποφεύγω να το χω κοντά στη μπαλκονόπορτα σε σημείο που να το χτυπάει ήλιος..γιατι τον έχω δει που ζεσταίνεται αρκετά ..ας ελπίσουμε αύριο να έχει πάρει τα πάνω του ..
[automerge]1628452718[/automerge]
@Tony Forpus Τις τελευταίες μέρες λόγω ζέστης αποφεύγω να το χω κοντά στη μπαλκονόπορτα σε σημείο που να το χτυπάει ήλιος..γιατι τον έχω δει που ζεσταίνεται αρκετά ..ας ελπίσουμε αύριο να έχει πάρει τα πάνω του ..
 
Τελευταία επεξεργασία:
@marapo Καλημέρα! Ναι το πήγα...Είναι άρρωστο ..το δαχτυλίδι για κάποιο λόγο το τελευταίο 2μερο του προκάλεσε πρήξιμο...του το βγάλαμε και τώρα θα ακολουθήσουμε την φαρμακευτική αγωγή...Ο τρόπος που καθόταν χαμηλά δεν βοηθούσε στο να δω το πρόβλημα στο πόδι . Έχει ζωηρεψει Αλλά το τρέμουλο παραμένει κανονικά! Ο γιατρός με απίστευτη υπομονή και αγάπη προσπαθούσε επί πολύ ώρα και με προσοχή!
 
@ΜΑΡΙΑαα Λόγω του ποδιού δεν μπορούσε να περπατήσει και γενικά είχε αστάθεια το πόδι του είναι αρκετά πρησμένο και κόκκινο σαν πληγωμενο..αντιβίωση και βιταμίνες..μου ανέφερε πως ακριβως λεγεται αλλά για να είμαι ειλικρινής και μόνο που το έβλεπα έτσι χθες και αναστατωμένη που ήμουν δεν τον συγκράτησα. Το μόνο καλό είναι ότι σήμερα παρά το τρέμουλο που μου είπε είναι λογικό το βλέπω πιο ζωηρό ...και θα το παρακολουθήσω στενά στο αν πίνει και τρώει...
[automerge]1628584518[/automerge]
@ΜΑΡΙΑαα Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές! ☺️
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top