Γενικά Το παπαγαλάκι μου σκίζει την χαρτοπετσέτα

kallasath

PB New Member
Εγγραφή
4 Σεπ 2023
Μηνύματα
12
Καλησπέρα σας, μια ερώτηση ρε παιδιά κάθε φορά που αλλάζω το χαρτί που έχω από κάτω από το κλουβί για να μαζεύει ακαθαρσίες ή θηλυκιά παπαγαλινα μου όλο πάει και το τσιμπάει και το σκίζει, υπάρχει κάποιο θέμα ή απλά το έχει βρει παιχνίδι?
Σας ευχαριστώ πολύ
 
@Stavros καλημέρα σας όχι δεν έχω κάποια φωλιά το κάνει όμως κάθε φορά που αλλάζω το χαρτί από κάτω
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Αν και τα budgie δεν χρησιμοποιούν υλικό για να φτιάξουν φωλιά, το σκίσιμο χαρτιών είναι μία ένδειξη αναπαραγωγικής διάθεσης,. Το πιθανότερο είναι να το βρίσκει ως παιχνίδι και να το κάνει μέχρι το σημείο που φτάνει τη χαρτοπετσέτα. Δοκιμάστε αν θέλετε να τη βάζετε με τρόπο που να μην τη φτάνει ή κάποιο άλλο υλικό υγιεινής.
 
@kallasath , ο Σταύρος στο τελευταίο του μήνυμα έχει προσθέσει ένα link. Αν πατήσεις πάνω σε αυτό σου ανοίγει το αντίστοιχο θέμα στο οποίο μπορείς να βρεις απόψεις και πληροφορίες για τα υλικά υποστρώματος των κλουβιών. Να συμπληρώσω ότι πολλά μέλη έχουν κάνει καλές κριτικές για την άμμο sunibird
 
Το πρόβλημα σε αυτό που περιγράφεις είναι ότι φτάνει το χαρτί.Απο.την στιγμή που συμβαίνει αυτό νομοτελειακά θα ασχοληθεί μαζί του.
 
Back
Top