Γενικά Το παπαγαλάκι μου τρώει το χαρτί απο το κλουβί του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης rouda
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

rouda

PB New Member
Εγγραφή
25 Δεκ 2020
Μηνύματα
2
Πόλη
Πειραιάς
καλημερα και χρονια πολλα. εχω ενα παπαγαλακι μερικους μηνες τωρα το οποιο μπηκε απο το μπαλκονι στο σπιτι μου μια μερα και απλα αποφασισε να μεινει.
Δεν ξερω ακριβως σε ποια κατηγορια ανηκει, μικρο πρασινο, μου εχουν πει πως κυκλοφορουν πολλα ελευθερα, δεν ξερω αν ειναι αρσενικο ή θηλυκο. του αρεσει να τον χαιδευουν, του αρεσει παρα πολυ να μας δαγκωνει, του πηρα ενα καλο κλουβι, το βγαζω εξω παιζει ολα καλα. τον τελευταιο καιρό εχει αρχισει και τρωει το χαρτι απο το κλουβι, το αλλαξα σε αλουμινοχαρτο ακομη χειροτερα. το κοβει και το πεταει απεξω. και εχει αρχισει και τρωει την τροφη που του πεφτει στο πατωμα του κλουβιου του. το καθαριζω καθε μερα αλλα και τα δύο ειναι νεα χαρακτηριστικα συμπεριφορας, δεν εχω ιδεα αν εχει κατι, αν φταιει κατι, αν πρεπει να αλλαξω κατι.
 
Αν θες ανοιξε αν θεμα να μας το παρουσισεις και να σου πουμε ειδος και αν ειναι δυνατον φυλο.

Μην ξαναβαλεις αλουμινοχαρτο ηταν τεραστια λαθος κινηση που μπορει να αποβει μοιραια για το πουλακι.Αντικατεστησε το με απλο χαρτι τουλαχιστον δεν κινδυνευει.Εχεις σχαρα στο κλουβι;
 
καλησπερα. ναι εχει σχαρα, εχω αλλαξει και το αλουμινοχαρτο και βαζω παλι χαρτι που συνεχιζει να το τρωει...σκεφτομουν αμμο, καποια λυση θα την βρω. αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι συμπεριφερεται ετσι τωρα. κοιτουσα για κτηνιατρους στην περιοχη μου με ειδικευση στα πτηνα, υπαρχει ενα που λογω καταστασης δεν λειτουργει αυτο τον καιρο...
 
Back
Top