Ασθένειες Το παπαγαλάκι μου χτύπησε στο τζάμι

Ρικοο

PB New Member
Εγγραφή
6 Ιαν 2021
Μηνύματα
41
Πόλη
Αθήνα
Γεια σαςς! Έκανα ένα λάθος και έβγαλα το καινούριο μου παπαγαλάκια έξω γιατί ανέβαινε στο χέρι μου κι με το που βγήκε έξω άρχισε να πετάει και χτύπησε στο τζάμι και έβγαλε λίγο αιματακι από την μύτη του νομίζω .Σας παρακαλώ ξέρω ότι έκανα λάθος μην μου ρίξετε την ψυχολογία .Τι να κάνω παρακαλώ
 
Γεια σαςς! Έκανα ένα λάθος και έβγαλα το καινούριο μου παπαγαλάκια έξω γιατί ανέβαινε στο χέρι μου κι με το που βγήκε έξω άρχισε να πετάει και χτύπησε στο τζάμι και έβγαλε λίγο αιματακι από την μύτη του νομίζω .Σας παρακαλώ ξέρω ότι έκανα λάθος μην μου ρίξετε την ψυχολογία .Τι να κάνω παρακαλώ
Ανέβασε μια φωτογραφία να δούμε το πουλάκι ποσο έχει χτυπήσει
 
και έβγαλε λίγο αιματακι από την μύτη του
Αν έχει βγάλει αίμα από τα ρουθούνια του χρειάζεται γιατρό.
Αν έχει χτυπήσει στο μέτωπο βάλε πρώτα λίγο οξυζενέ να καθαρίσεις το σημείο που αιμορραγεί και μετά αραιωμένο διάλυμα betadine για να απολύμανση.
Γενικά χρειάζεται παρακολούθηση τις πρώτες ώρες , αν κάθεται φουσκωμένο, υποτονικό και έχει υπνηλία η τάσεις για εμετό τότε θα πρέπει να ανησυχείς ,αν όχι νομίζω ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.
 
Είναι οι πρώτες μέρες του στο καινούριο περιβάλλον και δεν τρώει πολύ ... πιστεύω το γεγονός ότι δεν τρώει πολύ είναι λόγω του καινούριου περιβάλλοντος και όχι του χτυπήματος καθώς κάθεται στο κλαδάκι του ...αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δεν κάθεται με το ένα ποδαράκι και ούτε ροκανίζει το ράμφος του αν και πιστεύω ότι και αυτό είναι επειδή είναι μόλις 2 μέρες στο σπίτι .Δεν έπρεπε να είχα παρασυρθεί απλά ήταν σαν να μπερδευτηκα επειδή πρόσφατα έφυγε το παλιό μου παπαγαλάκι που παίζαμε πολύ και παρασύρθηκα και νόμιζα ότι θα καθόταν μετά συνειδητοποίησα ότι είναι ένα καινούριο πουλάκι που δεν με ξέρει:(( πραγματικά είχα δεθεί πολύ με το παλιό μου παπαγαλάκι και είμαι πολύ στεναχωρημενη.Ευχαριστω για όλη την βοήθεια και τον χρόνο σας!
 
Back
Top