Φροντίδα Το παπαγαλάκι του φίλου μου

dionibobou

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουλ 2016
Μηνύματα
22
Πόλη
Κιβέρι
Γεια σας! Είμαι η Ευγενία και θέλω να συζητήσουμε για ένα θέμα ενός φίλου μου που δεν έχει λογαριασμό στο site μας και θέλει να ρωτήσω εγώ. Έχει ένα θηλυκό budgie,την Lara, και θέλει να την εκπαιδεύσει επειδή θέλει να είναι ήρεμη, να παίζουν κτλ... Άμα της κόψει τα φτερά στον κτηνίατρο θα εκπαιδευτεί ή θα πρέπει να αρχίσει μόνος του να την εκπαιδεύει;Ευχαριστώ πολύ! 😛
 
Να το χαίρεται ο φίλος σου το παπαγαλάκι του.
Καλό είναι να κάνει κάποια στιγμή λογαριασμό για να μπορέσει να διαβάσει τα άρθρα που υπάρχουν σχετικά με την φροντίδα και την εκπαίδευση των παπαγάλων.
Το κόψιμο των φτερών δεν έχει να κάνει με την εξημέρωση ενός πουλιού αλλά με τον φόβο μας μήπως σε κάποιες δραστηριότητες εκτός κλουβιού, δραπετεύσει.
Η εξημέρωση που αποκαλούν εκπαίδευση, έχει να κάνει με την ανάπτυξη εμπιστοσύνης του πουλιού στο πρόσωπό μας και τον άνθρωπο γενικότερα.
Τι ηλικία έχει το παπαγαλάκι του φίλου σου και πόσο καιρό το έχει;
 
Να το χαίρεται ο φίλος σου το παπαγαλάκι του.
Καλό είναι να κάνει κάποια στιγμή λογαριασμό για να μπορέσει να διαβάσει τα άρθρα που υπάρχουν σχετικά με την φροντίδα και την εκπαίδευση των παπαγάλων.
Το κόψιμο των φτερών δεν έχει να κάνει με την εξημέρωση ενός πουλιού αλλά με τον φόβο μας μήπως σε κάποιες δραστηριότητες εκτός κλουβιού, δραπετεύσει.
Η εξημέρωση που αποκαλούν εκπαίδευση, έχει να κάνει με την ανάπτυξη εμπιστοσύνης του πουλιού στο πρόσωπό μας και τον άνθρωπο γενικότερα.
Τι ηλικία έχει το παπαγαλάκι του φίλου σου και πόσο καιρό το έχει;
την έχει περίπου 1-2 χρόνια θα τον ρωτήσω και θα σας πω👍
 
Back
Top