Φροντίδα Το παπαγαλακι μου αγριεψε, τι να κανω;

despoinoozzz

PB New Member
Εγγραφή
17 Ιουν 2009
Μηνύματα
17
Πόλη
Αθήνα
απο τοτε που του φεραμε τη νεα παπαγαλινα το παπαγαλακι εχει γινει πολυ αγριο με εμενα ενω ήταν φιλικο αν και εχει καλες σχεσεις με το καινουριο! τι να φταιει;
 
το καινουριο ειναι αγριο; Αν ναι τοτε ισως να το επηρεαζει ή να τον εχουν πιασει οι ζηλιες του γιατιι νομιζει οτι αγαπας περισσοτερο το καινουριο
κοιτα να μην παραμελεις τον παλιο σου παπαγαλο και σιγα σιγα θα ξαναερθει κοντα σου
 
απο τοτε που του φεραμε τη νεα παπαγαλινα το παπαγαλακι εχει γινει πολυ αγριο με εμενα ενω ήταν φιλικο αν και εχει καλες σχεσεις με το καινουριο! τι να φταιει;
Καταρχήν τι παπαγαλακια εχεις;Budgies?
Το παπαγαλακι που εχεις ειναι ήρεμο;(ταισμενο στο χερι);
Τα εχεις βαλει σε ενα κλουβι και τα δυο;
Δωσε μας και αλλες πληροφοριες για να σε βοηθησουμε!
 
ευχαριστω! Εεεμμμ... Βασικά δεν ξέρω αν γνωρίζεις τη ράτσα του, λέγεται Lineated Parakeet και είναι πράσινος μεσαίου μεγέθους. Ναι, τον έχουμε αρκετό καιρο στο ίδιο κλουβί με την παπαγαλίνα (σε καινούριο μάλιστα) και έχουν αναπτύξει πολύ καλές σχέσεις. Μάλιστα έχουν κάνει και δύο αυγουλάκια μαζί που το ένα έσπασε ☹. Πλέον εκτός απ το θυμό και τον εκνευρισμό του μαζί μου είναι κλεισμένος μέσα στη φωλιά με το αυγό εκτός απ όταν πάει να φάει και σπάνια να κάνει παρέα με το άλλο. Μια μέρα παραλίγο να ξεφύγει! Έχει γίνει πάρα πολύ εχθρικός! 😕



α! Η παπαγαλίνα είναι Lovebird
 
Aν εχουν κανει φωλια ειναι φυσιολογικο. Προστατευει την φωλια του. Προσπαθησε να μην τα ενοχλεις πολυ αυτη την περιοδο...
 
Back
Top