Διατροφή Το παπαγαλακι μου τρωει μονο σπορακια

rania koko

PB Member
Εγγραφή
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
204
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σασ! Ειμαι η ρανια+μενω θεσ/νικη. Ελπιζω να στελνω σωστα το μην. Εχω1Lovebird2μηνεσ, που τρωει μονο σπορακια! Του χω βαλει διαφορα φρουτα+λαχανικα αλλα τιποτα!+απο λιχουδιεσ μονο τα στικ-με τα σπορακια. Θελω+να το εκπαιδευσω αλλα πωσ χωρισ λιχουδιεσ?ειχα παρει2αλλα το θηλυκο ψοφησε αμεσωσ-το πηρα αρρωστο+το πηγα σε πετ σοπ+κτηνιατρεια αλλα κανενασ δν ηξερε τι εχει.. Αυτα τα λιγα🙂. Ευχαριστώ
 
Γεια σου Ρανια και καλως ορισες στην παρεα μας! Να χαιρεσαι το Lovebird σου. Θελει χρονο να σε συνηθισει και υπομονη. Εγω τα δικα μου που τα εχω 5 μηνες τωρα αρχιζουν και με συνηθιζουν. Κοιτα πως εκανα τα δικα μου να τρωνε φρουτα και λαχανικα. Τα Lovebirds μου τρώνε επιτέλους φρούτα
Αυτο που εκανα να το κανεις καθημερινα μεχρι να συνηθισουν τα φρουτα και τα λαχανικα διοτι δεν ηταν συνηθισμενα να τρωνε.
Υπαρχουν και καποιες τροφες που ειναι απαγορευμενες για τα πουλια. Κοιτα εδω, https://community.petbirds.gr/threa...ικά-δεν-κάνει-να-ταΐζουμε-στα-καναρίνια.4423/
Τα στικακια καλο ειναι να μην τα βαζεις τακτικα. Ειναι παχυντικα. Επισης το σουπιοκοκαλο στη διατροφη του ειναι απαραιτητο.__________________
 
σ ευχαριστω για τη βοηθεια! Θα το δοκιμασω και γω και μακαρι να χει αποτελεσμα.. :) αυτο το σουπιοκοκαλο τι ειναι; Και που μπορω νατο βρω;
 
Back
Top