Γενικά Το πηρα (budgie)

ΝΤΙΝΑ

PB New Member
Εγγραφή
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
80
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδιά πήγα με την μαμά μου και το πείραμεεε:D
15 ευρώ έκανε αλλά μαζί με το κλουβί 20:)

θέλεται να βάλω φώτο;
 
Καλορίζικο να σου ζήσει! Πώς θα το ονομάσεις;Θυληκό ή αρσενικό;
 
Αλλος για το Budgie club!:D

Mπράβο Ντίνα! Αστραπή σε βρίσκω... Να σου ζήσει το νεο μελος!
Του πήρες μεγάλο Κλουβί; Προμηθεύτηκες συσκευασμένη τροφή και όλα τα απαιραίτητα σκευη;Να μελετήσεις προσεχτικά όλα τις σχετικές συζητήσεις για να λυθούν οι απορίες σου και για ότι χρειαστείς, εδω είμαστε!
 
petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 
Να σου ζησει... Ανεβασε φωτογραφιες να την δουμε. Το κλουβακι μονο 5 ευρω εκανε; Μηπως παραειναι μικρο;
 
Να σου ζησει Ντινακι το παπαγαλακι σου! Δεν τη βλεπω ομως τη φωτογραφια! Πηγαινε εκει που σου λεει ο Γρηγορης να κανεις επισυναψη!
 
Η κούκλα μου βγήκε φώτο :D

Να το κουκλί μου θαυμάστε το...😛
το κλουβί ξέρω ότι είναι λίγο μικρό αλλά θα του πάρουμαι
άλλο πώς να την ονομάσω πείτε και εσύς βρε παιδιά... 😀
θα βάλω και βίντεο lollll:)
 

Συνημμένα

  • DSC02978.webp
    DSC02978.webp
    53,3 KB · Προβολές: 152
  • DSC02976.webp
    DSC02976.webp
    45,4 KB · Προβολές: 145
Nα το χαιρεστε. Το κλουβι παραειναι μικρο...Αλλαξτε το συντομα. Την κουνια βγαλε την γιατι του περιοριζει κι αλλο το χωρο.

Να σε ρωτησω κατι;Γιατι δεν του πηρατε εξ αρχης ενα ευρυχωρο κλουβι;
 
Nα σου ζησει ειναι πολυ ομορφο! Οπως λεει και ο Φωτης το κλουβι ειναι πολυ μικρο και τα μπατζι θελουν αρκετο χωρο να κινουνται! Οταν παρεις καινουριο κλουβι να του παρεις και παιχνιδακια για να ασχολειται και να μην πληττει αφου θα ειναι μονο του. Παιχνιδακια θα βρεις σε πετ σοπ! Κατα προτιμηση να του παρεις ξυλινα για να ξυνει και το ραμφος του!
 
Το κλουβί το πείραμαι μικρό γειατί δεν ειπήρχαν μεγάλα
αλλά άυριο θα πάω σε άλλο pet shops γεια να της πάρω μεγάλο
και να ρωτίσω κάτι, με το καθρεπτάκι θα ασχολείτε η στάμπα θα της το πάρω;, στο μεγάλο κλουβί που θα της πάρω να βάλω κούνια;
 
του έχω και πετρούλα... Τα πάντα μαρέσει είναι γλύκα έτσι δεν είναι;
βρε παιδιά πείτε και εσύς... Πώς να την ονομάσω την κουκλάρα μου;
 
Ειναι καλυτερα να μην πάρεις καθρεφτάκι, βλέπουν το είδωλό τους στον καθρέφτη και νομιζουν οτι είναι το ταίρι τους και στην προσπάθειά τους να το ταίσουν παθαίνουν μολύνσεις στον πρόλοβο.

Αν ειναι μεγάλο το κλουβί και άνετο μπορεί ανα παρεις και μια κούνια. Απο παιχνίδια μπορείς να κατασκευάσεις και απο μόνη σου, παίρνοντας ιδεες απο εδω https://community.petbirds.gr/threads/Παιχνίδια-που-έχετε-στα-πουλιά-σας.3080/

Διαβασε και αυτό το άρθρο Κλουβιά για πουλιά, ποιο είναι το καταλληλότερο;

Ιδεες για ονοματα: Λυδία, Ελένη, Αιμιλία... Ειναι ονόματα που γιορτάζουν αυτες τις μέρες!
 
Παιδιά τώρα σοβαρά; νομίζουν ότι είναι το τέρι τους;:D
😀 πάντος ευχαριστώ γεια τι συμβουλή σου :)
 
Back
Top