Αναπαραγωγή Το πρωτο μικρο γαλοπουλακι απο κλωσσα

teosOrestiada

PB New Member
Εγγραφή
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
26
Πόλη
Ορεστιάδα
Λεω απο κλωσσα γιατι ηδη απο την κλωσσομηχανι εχω βγαλει αρκετα :)
δεν ειναι πανεμορφο;

P1012015_zps1de9337c.jpg
[/URL]

εχω και 4 παπακια ονειρο!
τα ειχε παρατησει η μανα τους για μια μερα ( ισως και περισσοτερο ) οταν ηταν αυγα και τα εβαλα σε μια κλωσσα κοτα, απο τα 12 που ηταν τα αυγα μετα απο ωοσκοπηση ( 2 μερων που ηταν στην κλωσσα) ειδα οτι 5 ειχαν μεινει ζωντανα!
Το ενα ψωφησε τελευταιες μερες μεσα στο αυγο πριν βγει αλλα τα αλλα ειναι οκ οπως μπορειτε να δειτε!

P1012023_zpsbce4fd8e.jpg
[/URL]

σημερα θα μεταφερθουνε και σε μερος που εχει και φυσικο καναλι οποτε θα ειναι καλυτερα για αυτες.

Η παπια εκανε ξανα φωλια και ειναι στο 6ο αυγο, πιστευω την δευτερη φορα της να τα βγαλει η ιδια τα μικρα της.
 
Πολυ ομορφα και το γαλοπουλακι και τα παπακια σου! Τα παπακια τι ειδος παπιας ειναι; Το γαλοπουλακι θα γινει ασπρο οταν μεγαλωσει; Τι απεγιναν τα αλλα 3 αυγα, δεν εκκολαφθηκαν;
 
Πολύ όμορφα να τα χαίρεσαι!
Τελικά οι κότες φιλόξενες μανάδες είναι.
 
Πολυ ομορφα και το γαλοπουλακι και τα παπακια σου! Τα παπακια τι ειδος παπιας ειναι; Το γαλοπουλακι θα γινει ασπρο οταν μεγαλωσει; Τι απεγιναν τα αλλα 3 αυγα, δεν εκκολαφθηκαν;

Οι παπιες ειναι χηνοπαπιες ( οπως τις αποκαλουμαι εδω) τωρα για επιστημονικη ονομασια δεν το εχω ψαξει.
Η γαλοπουλα θα γινει ασπρη σαν την μανα της η οποια κλωσσαει τωρα 4 αυγα απο παγωνι.
σε ποια αυγα αναφερεσαι;
 
Τα αυγά όλο τράμπες τα κάνεις! 😛 Τα αυγά της πάπιας στην κότα, τα αυγό του παγωνιού στη γαλοπούλα! Μπράβο σου! Να τα χαίρεσαι! Είναι όλα τους πανέμορφα!
 
Τα αυγά όλο τράμπες τα κάνεις! 😛 Τα αυγά της πάπιας στην κότα, τα αυγό του παγωνιού στη γαλοπούλα! Μπράβο σου! Να τα χαίρεσαι! Είναι όλα τους πανέμορφα!

της παππιας αναγκαστικος μια και η μηχανη μου τοτε ηταν γεματη.
Την γαλοπουλα θελω επειτηδες να την αφησω με τα παγωνια (αν βγουνε ) γιατι τρωει απο το χερι μου να μαθουν και τα μικρα σιγα σιγα 😉
 

Σχετικά θέματα

Back
Top