Γενικά Το ρίνγκνεκ μου, Κόκο

Εγγραφή
13 Οκτ 2018
Μηνύματα
35
Να σας συστήσω το ρίνγκνεκ μου, το έχω από 3-4 μηνών, δεν είναι ταϊσμένο από μένα, σήμερα 15 μηνών.
Δεν γνωρίζω ακόμα αν είναι κορίτσι ή αγόρι, λογικά σε τρείς τέσσερις μήνες θα δείξει.
Πανέξυπνο πουλί, αξιαγάπητο αλλά με δικό του χαρακτήρα. Δεν έχει εδώ πολλά-πολλά και δεν είναι
αγκαλίτσας σαν άλλες ράτσες. Οταν όμως αποφασίσει οτι θέλει χαϊδέματα, μπορεί να κάθεται ώρα πολλή
στο χέρι να του ανακατεύεις τα φτεράκια και να το χαϊδολογάς.
Ξέρει να παίζει κρυφτό μαζί μου, να βρίσκει κρυμμένες λιχουδιές, λέει ΕΛΑ ΚΟΚΟ, ΕΛΑ ΤΙΚΟ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, και
όταν δεν του δίνω σημασία φωνάζει ΕΛΑ ΡΕΕΕΕΕΕ...
Σας το παρουσιάζω (πιθανόν κάποιος να καταλάβει κιόλας αν είναι αρσενικό ή θηλυκό)😉
 

Συνημμένα

  • Κοκος 9 μηνών (3).webp
    Κοκος 9 μηνών (3).webp
    192,1 KB · Προβολές: 45
Φάτσα ο/η (Κοκός). Να τον χαίρεστε!
Αν και το θέμα είναι η παρουσίαση, και θα ήθελα, αν υπάρχει φυσικά, πολυ να ακούσω το πουλάκι να μιλά, βλέποντας τη φωτογραφία, μού ´ρθε μεγάλη κόμπλα, αντικρυζοντας το μικρό ελεύθερο πάνω σε μια συκιά. Έχε λίγο το νου σου, μην συμβεί κανένα ατύχημα.
 
Δεν με αφήνει (ή δεν ξέρω) να ανεβάσω βιντεάκια που μιλάει ή που βρίσκει πράγματα), μακάρι να με καθοδηγούσε κάποιος. Μόνο αυτή τη φωτο με άφησε.
Δεν το αφήνω ελεύθερο ποτέ, εδώ είναι μαζί μου και με κομμένα φτερά όπως μου το έστειλε ο εκτροφέας. Εκτοτε, δεν του έχω κόψει τα φτερά ξανά διότι δεν θέλω! Βγαίνει μαζί μου και με λουράκι μόνον.
 
Έχεις 2 ομορφιές μέσα στο σπίτι!
Να χαίρεσαι και τον πρασινουλη!
Εκτοτε, δεν του έχω κόψει τα φτερά ξανά διότι δεν θέλω! Βγαίνει μαζί μου και με λουράκι μόνον.
Κοψοχολιαστηκα μέχρι να το διαβάσω :)
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Συνημμένα

  • πετ3.webp
    πετ3.webp
    125,8 KB · Προβολές: 22
Πανέξυπνος ο Κόκο Καλλιρόη.

Αυτό το κάνει μόνο με λιχουδιές η έχει το κληρονομικό χάρισμα.

Γιατί αν το έχει θα τον χρειαστώ συνεχώς ψάχνω να βρω που βάζω τα πράγματα μου.

Εγώ και ο Αλτσχάιμερ πρώτα ξαδέρφια.
 
Πανέξυπνος ο Κόκο Καλλιρόη.

Αυτό το κάνει μόνο με λιχουδιές η έχει το κληρονομικό χάρισμα.

Γιατί αν το έχει θα τον χρειαστώ συνεχώς ψάχνω να βρω που βάζω τα πράγματα μου.

Εγώ και ο Αλτσχάιμερ πρώτα ξαδέρφια.
😅
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Αυτό αποδεικνύει την ευφυΐα τους.
Αν κρύψουμε κάτι, δε νομίζουν ότι απλά εξαφανίστηκε. Και τα κοκατιλ το κάνουν...

Λίγη ακόμα εκπαίδευση και θα χτενίζονται στον καθρέφτη :)
 
@Καλλιρόη Κούγια , μόλις ολοκληρωθεί η εκπαίδευσή του με τα καμπανάκια, θα έλεγα να τον μάθεις και το εδώ Παπάς, εκεί Παπάς, πού 'ναι ο Παπάς, κι έπειτα (please κάλεσε κι εμάς) στους Παπατζήδες στην Ομόνοια, να βγάλεις και κανένα φράγκο.😃
 
Back
Top