Γενικά Το φετινό καρδερινοκαναρο μου είναι αρσενικό ή θηλυκό;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Akisbet
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Akisbet

PB New Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2014
Μηνύματα
253
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Θα ήθελα να με βοηθήσετε να μάθω αν το καρδερινοκαναρο που εχω κ ειναι φετινό ειναι αρσενικό η θυληκο.

1.webp 2.webp 3.webp
 
Βαλε μερικες κοντινες καθαρες φωτογραφιες και οσοι καταφερουν να αποφανθουν θα σου πουν. 😉
 
Μου το έδωσε ένα φιλαράκι πριν καμία δεκαριά μέρες κ μου είπε πως ειναι αρσενικό, το εχω στο ίδιο μέρος χωρίς να βλέπονται με ένα αρσενικό καναρινί φετινό κ μια αρσενική καρδερινα 3 ετών, η καρδερινα τραγουδάει όλη την ώρα το καναρινακι κ αυτό εχει αρχίσει αλλά το καρδερινοκαναρο το εχω πιάσει κάποιες φορές να βγάζει κάποιους ήχους, τις επόμενες μέρες θα το βάλω χωρια κ θα το τσεκαρω
 
ολα τα αρσενικα καρδερινοκαναρα εχουν κιτριναδια στον λαιμο τους
Λαθος δεν ισχυει αυτο παντα...
Στην συγκεκριμενη περιπτωση πρεπει να ειναι θηλυκο απο το κεφαλι που μοιαζει με θηλυκιας καρδερινας κατα καποιο τροπο.
Αν θες πες μας και την ηλικια του...
Επισης δεν βλεπω και κιτρινα σημαδια στο στηθος.
 
Αν θες πες μας και την ηλικια του...
Αφου δεν εχει βγαλει μασκα Γιαννη ακομη, εννοείται ότι είναι φετινο το πουλακι. τριων, τεσσαρων μηνων το πολύ.
Δεν μπορω να πω με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ το φυλλο του πουλιου. Κανε υπομονη.
 
Λαθος δεν ισχυει αυτο παντα...
Στην συγκεκριμενη περιπτωση πρεπει να ειναι θηλυκο απο το κεφαλι που μοιαζει με θηλυκιας καρδερινας κατα καποιο τροπο.
Αν θες πες μας και την ηλικια του...
Επισης δεν βλεπω και κιτρινα σημαδια στο στηθος.
συνηθως εχουν το κιτριναδι.. Εχω βγαλει με καναρα λευκη του βορα και ειχε κιτριναδι και για'υτο το ειπα. συνηθως ετσι ειναι
 
Αφου δεν εχει βγαλει μασκα Γιαννη ακομη, εννοείται ότι είναι φετινο το πουλακι. τριων, τεσσαρων μηνων το πολύ.
Δεν μπορω να πω με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ το φυλλο του πουλιου. Κανε υπομονη.
Οκ ευχαριστω
 
το καρδερινοκαναρο που εβγαλα φετος 3 μηνων και 15 ημερων! Ειναι πολυ καλο νομιζω!
εχει παρει πολυ καρδερινα... Ειχα δασκαλο καλο φαίνεται!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top